tv3.lv

“120 eiro par kailfoto!” Rīdziniece ziņo par modeļu aģentūru, kas piedāvā fotografēties bez apģērba

Rīdziniece Melita internetā pamanījusi vilinošu piedāvājumu no modeļu aģentūras “Una Model”. Aģentūra meklē modeles dažādai sadarbībai, norādot, ka pieredze un augums itin nemaz neesot noteicošais, lai nokļūtu fotosesijās. Ņemot vērā, ka Melita aizraujas ar skaistumkopšanu un modi, nolēmusi riskēt un nosūtījusi savas fotogrāfijas.

2020. gada 30. janvārī 17:55

Jau nākamajā dienā aģentūra Melitu uzrunājusi, piedāvājot ierasties uz kastingu. Jaunā sieviete uzreiz piekritusi un norādītajā laikā ieradušies Lāčplēša ielā. Studijā bijušas vēl citas jaunas dāmas, kuras ieradušās uz fotografēšanos. Process bijis īss – aģentūras pārstāve lūgusi uz lapas uzrakstīt savu vārdu, uzvārdu un nostāties pret fotogrāfu. Bildēšanās aizņēmusi vien dažas minūtes, nekāda informācija neesot sniegta – vien paaicināta nākamajā meitene.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī sajūta pēc kastinga šķitusi nekāda, arī nākamajā dienā Melita saņēmusi īsziņu no aģentūras. Šoreiz jau ar konkrētu piedāvājumu piedalīties fotosesijā. Lai arī prieks bijis liels, sarakstoties secinājusi, ka aģentūra nodarbojas ar erotiskajām fotogrāfijām.

Melita
ziņo par modeļu aģentūru

Viņi rakstīja, ka var man piedāvāt fotosesiju. Vai ir interese? Es atbildēju, ka jā. Viņi atbildēja, ka var piedāvāt vienas dienas fotosesiju jau rīt. Es nodomāju – tiešām, veselu dienu? Bet, nu labi! Tālāk jau viņi raksta – tā būs kailfoto sesija bez apģērba. 120 eiro apmaksa uzreiz. Ja sadarbība turpināsies, samaksa būs lielāka. Es par to, ka kailas bildes, uzreiz sāku aizdomāties – kaut kas nav tīrs.

Loģisks jautājums radies par to, kur bildes tiks publicētas. Melita šo jautājumu uzdevusi aģentūrai un saņēmusi atbildi.

Melita
ziņo par modeļu aģentūru

Bildes tiks publicētas uz slēgtiem serveriem Austrālijā. Man uzreiz doma: tā, manas bildes tiek publicētas kaut kur Austrālijā. Tas nav normāli. Es prasīju, kas ir tas slēgtais profils? Man atbildēja, ka tas ir serveris, kuram var pieslēgties tikai privāti – ar paroli.

Vēl Melita vaicājusi, vai sadarbības laikā tiek noslēgts līgums. Aģentūra teikusi, ka līgums ir. To arī atsūtījusi angļu valodā. Melita, to iztulkojot, sapratusi, ka modeļu aģentūra par modeli neuzņemas nekādu atbildību. Ja bildes noplūst vai notiek citas, neparedzētas lietas, modelei pašai ar jebkādām problēmām jātiek galā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Modeļu aģentūra atrodas kādā mājā Rīgā, Lāčplēša ielā. “Bez Tabu” satiek telpu īpašnieku, kurš atklāj, ka “Una Models” komanda īrējot fotostudijas telpas. Sazvanot aģentūras pārstāvi, viņa nenoliedz, ka Melitai izteikts piedāvājums fotografēties kailai, taču nekādus pārkāpumus nesaskata – katras pašas izvēle esot piekrist vai nepiekrist piedāvājumam.

“Una Models” pārstāve

Mums ir oficiāla aģentūra. Mums ir atļauja fotografēt kailas sievietes. Likumu nepārkāpjam, viss ir oficiāli. Nav nekādu problēmu. Fotogrāfijas nonāk ārvalstu serveros. Piekļuve ir ar parolēm. No Latvijas piekļuve ir bloķēta, nekam nevar piekļūt. Modeli arī par to informēju.

Lai saprastu, vai “Una Models” prakse novērojama arī citās Latvijas modeļu aģentūrās, “Bez Tabu” uzrunā Katrīnu Krēsliņu un Zani Gulbi, kas pārstāv aģentūru “Moon Models”. Vadītājas norāda, ka par savām modelēm atbild ne tikai fotosesijas laikā, bet arī pēc tās. Tāpat modeles vienmēr tiekot informētas par sadarbības partneri, fotogrāfiem, pat vizāžistiem, kas fotosesijā piedalās. Un modeles ir tās, kuras izlemj, vai piedāvājumam piekrist.

“Moon Models” pieredzē ir situācijas, kad sadarbības partneris vēlas, lai modele fotografētos apakšveļā. Tādās situācijās visa informācija tiek nodota modelei, un viņa izlemj, to darīt vai nedarīt. Taču meitenes nekādā veidā netiek motivētas piekrist šādiem piedāvājumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm