Cik izmaksā mīlas prieki attiecībās?

2022. gada 16. februārī 19:00

Biedrības “Papardes zieds” speciālistu novērojumi liecina, ka visai bieži pāri izvēlas neizsargāties. Sevišķi jaunieši, kurus nereti tieši attur prezervatīvu cena. Raidījums “Bez Tabu” noskaidros, cik izmaksā mīlas prieki attiecībās!

Rīdziniekiem jautājumā – vai sekss ir dārgs, domas dalās. Liela daļa ir pārliecināta, ka mīlestībai ir sava cena. Tomēr tā ir atkarīga no partneru vēlmēm un līdzekļiem.

Biedrības “Papardes zieds” uzdevums ir izglītot jauniešus, pārstāve Laura Ieva Feldmane atzīst, ka skolēniem ir liela interese par dzimumdzīvi. Visbiežāk interesē, no cik gadiem var iegādāties prezervatīvus, kāpēc tiem ir garša, vai divi vairāk pasargās.

Laura Ieva Feldmane
biedrības “Papardes zieds” pārstāve

Viens no iemesliem, kas jauniešus attur iegādāties prezervatīvus, ir cena. Pusaudzis, kurš dodas uz ballīti, labprātāk izvēlas iegādāties kaut ko citu, nevis izsargāšanās līdzekļus. Otrs iemesls ir izglītība, vai skolā un mājās šādi jautājumi ir pārspriesti.

Ginekoloģe Jeļizaveta Murzina novērojusi, ka pāri labprāt dod priekšroku citām izsargāšanās metodēm vai vispār nav piesardzīgi. Turklāt prezervatīvi nebūs viena no lētākajām izvēlēm ilgtermiņā. Viena iepakojuma cena, kurā ir trīs “gumijas mētelīši”, svārstās no trīs līdz četriem eiro.

Jeļizaveta Murzina
ginekoloģe

Daļa diemžēl prezervatīvus nelieto izmaksu dēļ, nav pieejami pie rokas vai arī ir pārliecība, ka tie samazina baudu. Tomēr šāds lēmums var novest pie nevēlamas grūtniecības. Pēc tam sievietes izvēlas grūtniecību neturpināt un veikt abortu, kas var atstāt nopietnas sekas uz turpmāko veselību. Turklāt prezervatīvi pasargā ne tikai no nevēlamas grūtniecības, bet arī seksuāli transmisīvām slimībām.

Visbiežāk sievietes izlemj par labu hormonālajai kontracepcijas spirālei vai tabletēm, kuras arī pēc speciālistu viedokļa ir visefektīvākais variants, tomēr ne jauniešiem. Par vislabāko izsargāšanās metodi tomēr vēlamas izlemt kopā ar ārstu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp citu, biedrība “Papardes zieds” novērojusi, ka jaunieši nemaz nezina, kā pareizi lietot prezervatīvus. Visbiežāk nav zināms, ka tiem ir derīgumu termiņš, kas ir jāievēro.

Psiholoģe Kristīne Balode gan atgādina, ka katrā vecuma grupā vēlmes un interpretācija par seksuālo tuvību ir citādāka. Nav svarīgi domāt par kvantitāti, bet par kvalitāti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm