tv3.lv

Daudzviet gada kārotākie kāzu datumi jau aizņemti! Kas palicis pāri?

“Ar draudzeni vēlējāmies apprecēties, bet bijām šokā par dzimtsarakstu nodaļu biznesu,” tā savu stāstu iesāk Bez Tabu skatītājs Mārtiņš, kurš atklājis, ka Rīgas dzimtsarakstu nodaļas nelabprāt reģistrē laulību piektdienās un sestdienās, ja jaunais pāris vēlas laulāties bez svinīgās ceremonijas.

2017. gada 9. janvārī 20:52

Mārtiņš ar līgavu vēlējušies reģistrēt laulību 17. februārī, bet no vairākām dzimtsarakstu nodaļām saņēmis atteikumu. Bez Tabu pārliecinājās, ka pievilcīgais kāzu datums – 17.02.17. aizņemts visās uzrunātajās Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļā (Zemgaļu ielā) Bez Tabu atbildēja, ka tuvākā sestdiena, kad iespējams reģistrēt laulību, ir 25. februāris, bet, ja nevēlas svinīgo ceremoniju, iespējams reģistrēt laulību vien no paša rīta 10.00. Bez ceremonijas laulāties iespējams darba dienās.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas dzimtsarakstu nodaļā (Dzirciema ielā) esot vēl citādāka kārtība – laulības bez ceremonijas tiekot reģistrētas vienīgi trešdienās! Savukārt Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļā (Rūpniecības ielā) tuvākais datums, kad reģistrēt laulību, ir 25. februāris – sestdiena, un tas nekas, ja jaunais pāris nevēlas svinīgo ceremoniju.

Valsts nodeva par laulības reģistrāciju ir 14 eiro, Rīgā par svinīgo ceremoniju jāmaksā 35 eiro un vienu centu, savukārt laulības reģistrācija ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām – 150 eiro stundā. Pēdējos gados novērojama tendence, ka aizvien vairāk pāru izvēlas reģistrēt laulību bez svinīgas ceremonijas.

Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta direktore skaidro, ka likums nenoteic, kurās dienās laulības tiek reģistrētas. Likums paredz, ka laulību reģistrē dzimtsarakstu nodaļā, un, ja personas vēlas, laulību var reģistrēt arī svinīgās ceremonijas laikā. Tas, ka dzimtsarakstu nodaļā nevar reģistrēt laulību tāpēc, ka tādas tradīcijas – tas īsti neesot arguments.

Departamenta direktore atgādina, ka laulību var reģistrēt jebkur, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, un, ja nesanāk vienoties ar vienu dzimtsarakstu nodaļu, var izraudzīto datumu rezervēt citā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Inese Bumbiere-Kaže uzskata, ka visu var sarunāt, arī laulības reģistrāciju sestdienā, un neviens netiek raidīts prom. Katra dzimtsarakstu nodaļa organizē savu darbu, un darba organizācija ir nodaļas vadītāja kompetencē.

Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļas vadītāja uzskata, ka reģistrēt laulību bez ceremonijas, piemēram, sestdienā plkst. 14.00 (vasarā šis ir pieprasītākais laulību laiks) būtu nekorekti. Jo bez ceremonijas laulību var reģistrēt jebkurā darba dienā, bet svinīgā ceremonija pieejama tikai piektdienās un sestdienās.

Ir kāds datums šogad, kurā dzimtsarakstu nodaļām noteikti būs daudz darba – 7. jūlijs (7.07.17). Piemēram, Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļā (Rūpniecības ielā) jau tagad viss rezervēts, un nav nevienas brīvas vietas!

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm