tv3.lv

"Es Tev b*** žaunas pārlauzīšu!" Jaunietis sociālajā portālā vajā meitenes, izsakot draudus un seksuālas fantāzijas

Sociālajā portālā “Facebook” uzdarbojas kāds jauns vīrietis, kurš ne vienai vien meitenei licis bailēs notrīsēt, bet viņas puisim no dusmām trīcēt. Iemesls ir viņa rakstīti komentāri pie meiteņu postiem, kurus lasot ne vienam vien radusies pārliecība, ka bez policijas iejaukšanās neiztikt.

2018. gada 23. oktobrī 18:55

Vīrieša vēstule meitenei:

“Uz mājiena spēcīgi vīri izsekos, iedzīs strupceļā, gluži kā tādu traku govi b** un ar pāris veiklām kustībām tu tiksi nolinčota un uzliekot kāju tev uz pakaļas (tu sāc kunkstēt mīļā) tev tiks nobloķētas rokas. Bet savukārt, kad tu tiksi saslēgta rokudzelžos, tu i-********* no visa spēka dabūsi ar kulaku man pa galvu *******, kā rezultātā tev tiks ielausts čerdaks, cūk……, bet kad tu būsi ***** ******* un pagalam mīksta un nevarīga, tad tevi vīri aizmetīs kā tādu vecu ar suņa **** un ķēves ***** pietraipītu ***** lupatu. Velns. Brutāli piekauta, kāja uz pakaļas, mīļā, tu kunksti kā puskauta cūka. Nobloķētas rokas, ****** *******, mana mazulīte……Vareni! Vai ne?”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viens no daudzajiem komentāriem, kuru saņēma arī “Bez Tabu” skatītāja, kura piekrīt tikties, jo attiecīgo ziņu rakstītāju pazīst. Viņa atstāsta, ka vīrietis nešķiro, – cilvēks ir vai nav pazīstams. Tas ir pieaudzis cilvēks vai nepilngadīgais. Viņa stāsta, ka puisis kādreiz ir bijis mierīgāks, atļāvies kaitināt tikai vecas sievietes. Jaunais vīrietis ik pa brīdim nogādāts kādā medicīnas iestādē, viņam jālieto zāles, ko viņš nedara. To vietā jau izsenis lietots alkohols un kā viņa saka, ka puiša uzvedība ar katru brīdi palikusi aizvien agresīvāka. Vīrieša kontā ir ne vien agresīvu komentāru rakstīšana, bet arī citu personu fotografēšana, viņu attēlu ievietošana sociālajos portālos pievienojot seksuāla rakstura komentārus.

Zane Avotiņa
Krīzes centra “Skalbes” vadītāja

“Es teiktu, ka vislabākais būtu nereaģēt uz šāda veida uzmanības apliecinājumiem, jo ir pierādīts, ka varmākas mērķis ir aizskart upuri. Varmākas jūtas apmierināti, ja tas izdodas.”

Krīzes centra vadītāja piebilst, ka šajā gadījumā jāreaģē būtu tiesībsargājošajām institūcijām, jo nekad nevar zināt, vai attiecīgais vīrietis no vārdiem neķersies pie darbiem. Vēl jo vairāk, jo viņš jau ir nonācis mediju, policijas redzeslokā. Pirms vairākiem gadiem viņš izklaidējās no daudzstāvu ēkas pēdējā stāva uz ielas metot tukšas pudeles, ķieģeļus.

Viņa dzīves vietas adrese ir zināma, “Bez Tabu” dodas turp, lai sastaptu viņu aci pret aci, bet mājās neviena nav. Vīrietis tiek sazvanīts, viņš piekrīt sarunai un jau telefoniski pastāsta, ka viņam ir bail iziet no veikala, jo liekas, ka kāds viņu vēro un ka šorīt jau piedzīvojis uzbrukumu.

Ainārs
Nepiedienīgo vēstuļu autors

“Es saprotu, ko esmu izdarījis. Tas viss tika sarakstīts dzērumā. Es saprotu, ka esmu savārījis nepatikšanas. Es vēlos visiem atvainoties, tas nekad vairāk neatkārtosies.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Edgars Zaķis
Valsts policijas pārstāvis

“Ir jāizvērtē, kas ir saskatāms personas rakstītajā. Draudu izteikšana, uzmākšanās, vajāšana. Tas vis ir jāprecizē.”

Par Aināra izdarībām šobrīd policijā ir uzrakstīt viens iesniegums, bet likumsargi aicina arī citas personas, kurām vīrietis rakstījis vēstules, vērsties tuvākajā policijas iecirknī. Vismaz vienā gadījumā ir uzsākta resoriskā pārbaude.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm