tv3.lv

Iekšlietu ministrijā top jauns likums! Uz ko tas attieksies un ko noteiks?

25. janvārī kopā uz diskusiju nāks Iekšlietu ministrijas un sabiedrisko organizāciju pārstāvji, lai runātu par iespējamajiem grozījumiem likumā, kurš attieksies uz prostitūciju. Bez Tabu vēlējās jau laikus noskaidrot, par kādām izmaiņām ir runa, lai par to varētu informēt sabiedrību. Kad sākām interesēties, par pamatīgu pārsteigumu parūpējās jau piesauktās ministrijas pārstāvji.

2017. gada 24. janvārī 20:01

“Nekas nemainīsies! Prostitūtas kā bija, tā būs. Aizdzīs no šejienes, sievietes pārcelsies uz šosejām. Jo šis ir stabils ienākumu avots. Jau ir savs pastāvīgo, apmierināto klientu loks, kuri maksā vairāk par prasīto un zvana katru dienu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izteikumi no ielu prostitūtas, kad viņai jautājam par to, vai kas mainīsies, ja Latvijā pieņems topošo Prostitūcijas ierobežošanas likumu.

Ministrija piekopj strausa politiku?

Foto; ekrānuzņēmums

Šobrīd Latvijā spēkā ir Prostitūcijas ierobežošanas noteikumi. Par gaidāmajām izmaiņām līdz šim publiskajā telpā īpaši daudz nekas nav bijis atrodams. Kā jau zināms, šobrīd Latvijā prostitūcija nav aizliegta, ar to var nodarboties, ja izpilda virkni prasību.

Miesas priekiem nedrīkst nodoties, ja tuvāk par 100 metriem atrodas skolas, bērnudārzi un citas sabiedriskas ēkas. Bet arī uz ielas ir aizliegts pārdot savu miesu, par to pienākas administratīvais sods. Kādas izmaiņas gaidāmas? To vēlamies noskaidrot Iekšlietu ministrijā, kuri ir likuma grozījuma iniciatori.

Bet! Tās pārstāvis paziņo, ka ministrija neko nekomentēs. Interesanti, vai tad sabiedrībai nekas par šo jautājumu nav jāzina?

Rokas nost no naktstauriņiem!

Foto: ekrānuzņēmums

Savukārt sabiedriskā organizācija, kura iesaistās diskusijās par jaunajām izmaiņām, piedāvā divas idejas. Pirmā. Definīcija, ka seksa piedāvāšana ir seksuālo pakalpojumu sniegšana par maksu aizstājama ar “seksuālām darbībām par maksu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iluta Lāce, Resursu centra vadītāja

Otrs ierosinājums – ir jānoņem jebkāda veida atbildība – sodi, prasības no personām, kuras ir iesaistītas prostitūcijā un jāuzliek šī atbildība pusei, kura izmanto šo personu ievainojamība.

Kādi suteneri? Liekēži!

Foto; ekrānuzņēmums

Īsāk sakot, visa atbildība tikai uz suteneru un klientu pleciem. Par to iesmej Bez Tabu sastaptā ielasmeita.

Nav nekādu suteneru! Ir puiši, kuri sēž meitenei uz kakla. Viņš sēž mājās un gaida, kad meitene nopelnīs abiem narkotikām, paēšanai. Un tos saucot par suteneriem! Es te esmu jau divus gadus, man nekad tāds nav bijis. Viss, ko nopelnu, ir mans.

Bet vai tad sievietēm neradīsies nesodāmības sajūta? Iekšlietu ministrija piedāvā prostitūtas no soda atbrīvot vien tad, ja tās piekrīt iesaistīties rehabilitācijas programmā. Resursu centrs pret to iebilst jo uzskata, ka visas prostitūtas ir tikai un vienīgi upuri. Bez Tabu miesas tirgone atklāj, ka vienā dienā varot nopelnīt līdz pat 1000 eiro. Atkarīgs no tā, cik ilgi pašai gribas “strādāt”.

Dodiet normālu darbu ar normālu algu! Tad pārtraukšu!

Viņa pastāsta, ka divu gadu laikā, kopš savu miesu pārdod vīriešiem, nav redzējusi nevienu ne no Valsts iestāžu vai sabiedrisku organizāciju pārstāvjiem, kuri ar prostitūtām aprunātos.

  • Žurnālists: Ja kāds piedāvātu normālu darbu?
  • Prostitūta: Ja atklāti piedāvātu, es ietu! Labprāt ietu! Man ir jāpalīdz bērniem. Viņus jāapģērbj, pašai vajag naudu, ir jāēd. Par pārdevēju, kuram alga ir 400 eiro, nevaru strādāt. Es uz ielas dienā nopelnu 400 eiro.

Tātad lielos un pašreiz vēl neskaidros vilcienos iezīmējas tas, ka likumā varētu būt mainīta prostitūcijas definīcija, sagaidāmas karstas diskusijas par miesas tirgoņu atbrīvošanu no atbildības, soda piemērošana prostitūtu klientiem. Tāpat neoficiāli dzirdams, ka iespējams tiks ļaut seksuālos pakalpojumus oficiāli reklamēt internetā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm