tv3.lv

Ja nevaram par seksu komunicēt, tad tieši ko mēs varam? Jeb kā pārim viegli būt kopā ilgtermiņa attiecībās

Uzņēmēja, attiecību un tuvības pētniece Anna Andersone teic, ka viņas dzīves kaislība un aizraušanās ir domāšana par ilgtermiņa attiecībām un strādāšana pie tā, lai, ilgi kopā esot, varētu saglabāt to pašu vieglumu kā iepazīšanās sākumposmā. Savukārt klīniskā psiholoģe ar specializāciju seksualitātes un partnerattiecību jautājumos Kristīne Balode savā darba pieredzē pārliecinājusies, ka cilvēkiem jautājums, kā jēgpilni nodzīvot pārim kopā, ir aktuāls jebkurā vecumā. Tieši tāpēc abas satikušās, lai radītu jaunu platformu pāriem, ar mērķi ļaut piedzīvot un izdzīvot attiecības viegli un kvalitatīvi.

Gan uzņēmēja, kura radījusi apģērbu apskāvieniem, gan klīniskā psiholoģe uzskata, ka temats ir aktuāls un ikvienam no mums svarīgs, risināms un atklājams. Tieši tāpēc, radot platformu “Viegli kopā būt”, viņas plāno meklēt un atrast veidus, kā pārim arī ilgtermiņā saglabāt vieglumu kopā būšanā.

Anna Andersone
uzņēmēja, “Be with” apģērbu apskāvieniem idejas autore

Man pašai ir bijis, ka pāriet tauriņu posms un jautājums, ko tālāk?  Kā mēs varam ikdienā viens otram dot labu, kā ilgākā laika posmā nezaudēt interesi vienam par otru un saglabāt vienam otru. Kā nepalikt attiecībās tikai kā diviem cilvēkiem, kuriem svarīgi noskaidrot, kurš aizvedīs bērnus uz skolu vai ko ēdīsim vakariņās?

Tieši tāpēc abas radījušas vietni, kurā pāri varētu dalīties, pieredzēt un piedzīvot jēdzīgu kopā būšanu, ar vienu domu, kā es varu forši nodzīvot dzīvi kopā ar šo cilvēku, nevis mesties meklēt jaunu.

Lai arī sākotnēji tā ir platforma, Anna norāda, ka viņas cerības, – tā kļūs par kustību. Turklāt jau šobrīd paralēli virtuālajai informācijai abas rīko pieredžu vakarus pāriem.

Anna Andersone
attiecību un tuvības pētniece

Pieredžu vakari ir domāti, lai nāktu un pieredzētu, iespējams, pārkāptu pāri savai kautrībai,  kūtrumam un izbaudīt uz vietas to klātesamību ar otru cilvēku. Tas nav šeit domāts par to, ka pāri viens ar otru savā, pāru starpā darbojas, bet gan pieredze būt kopā intīmāk divatā.

Pieredžu vakari un tikšanās pāriem ļauj piedzīvot to, par ko līdz šim pāris nekad nav aizdomājies.

Kristīne Balode
klīniskā psiholoģe ar specializāciju pāru attiecībās un seksualitātē

Cik, atkāpjoties no dzimumakta, piemēram, ko saprotam, kas ir sekss? Ja es kā seksuāla būtne kaut kādā veidā mēģinu realizēties savā seksā, nevis to pildu, kā šablonu piedzīvojumu vai pārdzīvojumu vai kaut kādu darbību, ko atzīmēt kalendārā… Tad – kur es redzu to savu autentiskumu un unikalitāti. Kā es spēju tolerēt otru cilvēku ar viņa unikalitāti, cik es spēju būt ieinteresēts, cik es spēju uzmanību noturēt, it īpaši sievietes? Trīs sekundes un jau peld –  gatavo brokastis vai velk kleitas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reizēm tieši sievietes gatavas spēlēt teātri un nemaz nav gatavas būt attiecībās ar partneri kā līdzīgs ar līdzīgu.

Kā norāda Annas vīrs Kārlis, tad kopš sieva aizrāvusies ar attiecību un tuvības pētniecību, mainījušās abu attiecības.

Kārlis Andersons
Annas vīrs, pārliecināts, ka kopā būt ir viegli

Tādai kopā būšanai ir svarīgi pievērst uzmanību faktam, ka attiecības ir jākopj. Man ir bijusi tā ekskluzīvā pieredze būt ļoti tuvu Annai, kuru šī joma interesē un viņa to pēta. Nereti es esmu pirmais viņas eksperimentos, bet tas viss padara ikdienu daudz interesantāku, mums ir vairāk par ko runāt, mums ir kopīgi, un attiecībām tas nācis tikai par labu.

Turklāt, runājot par tematu “attiecības”, “jēgpilna kopā būšana” nav prātīgi dalīt sievietēs un vīriešos, jo, kā norāda platformas radītājas, tad attiecības mums ir svarīgas nekā cilvēkiem, ikvienam cilvēkam.

Starp citu, pētījumi pierāda, ka vīriešus daudz vairāk uztrauc attiecību tematika, nekā sievietēm labpatīk domāt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm