tv3.lv

“Kas man atgriezīs skatu, kad pavadīju tēti?” Ceļā uz kapiem bedres pamatīgi sakrata nelaiķi

2020. gada 24. janvārī 13:20

Balvu iedzīvotājas Ingūnas gads iesācies ar sērām – no dzīves aizgājis viņas tēvs. Ģimene izlēmusi, ka atvadīšanās no tēva notiks Viļakas katoļu baznīcā, pēc tam mirstīgās atliekas vestas uz kapiem. Ceļa stāvoklis līdz kapiem ir kritiskā stāvoklī, tāpēc ģimene vērsusies vietējā pašvaldībā, lai lūgtu pirms bēru dienas ceļu nogreiderēt. Tomēr dome lūgumu nav izpildījusi.

Sākotnēji Ingūna vērsusies Medņevas pagasta pārvaldē. Vadītājs solījis, ka lūgumu izskatīs, taču beigās paziņojis, ka ceļa darbus tomēr veikt nevarēs, jo tiem neesot jēgas. Uz jautājumu, kāpēc nav jēgas, saņemta atbilde, ka tas skaidrojams ar rudenīgajiem laikapstākļiem.

Ingūna nenoliedz, ka līdz pēdējam tomēr ticējusi, ka ceļu nogreiderēs, tomēr bēru dienā konstatējusi, ka tā nav. Pēc atvadīšanās no tēva apbedīšanas automašīna vedusi mirstīgās atliekas uz kapiem. Kad nonākuši galā un zārkam noņemts vāks, ģimene bijusi šokēta.

Ingūna

Noņemot vāku, manam tēvam visas rokas bija saslīdējušas pa sāniem. Arī Dievmātes bilde un rožu kronis, bija aizkritis prom. Kurš man atgriezīs šo skatu, ar kuru es atvadījos no sava tēva?

Piedzīvotais pamatīgi iespiedies atmiņā. Jāpiebilst, ka sašutums bijis vēl lielāks, redzot, ka pēc bērēm ceļš tomēr ir greiderēts. Arī dienā, kad “Bez Tabu” tiekas ar Ingūnu, tehnika strādā un ceļu greiderē.

Medņevas pagasta pārvaldes vadītājs skaidro, ka Ingūnas lūgumu nav bijis iespējams realizēt rudenīgo laikapstākļu un nepietiekamā finansējuma dēļ. Respektīvi, ja lietus laikā greiderē ceļu, tas veido lielu dubļu kārtu, kas tāpat braukšanu apgrūtina. Arī Viļakas domes izpilddirektore skaidro, ka finansējums ir tieši tik liels, cik ir. Apkārtnē esot daudz ceļu, kas ir sliktā stāvoklī, bet diemžēl visus salabot nav iespējams. Tomēr izpilddirektore atzīst, ka, iespējams, šajā situācijā tomēr vajadzēja uzklausīt Ingūnas ģimenes vēlmi, un vismaz mēģināt ceļu sakārtot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm