Latvijā netiek piedāvāta iespēja kļūt par seksologu! Uzzini, ar ko viņi vispār nodarbojas!

Pašlaik Latvijā reģistrēti 16 ārsti seksologi, seksopatologi. Bet ne tāpēc, ka trūkst profesionāļu, kas labprāt šajā jomā darbotos, izrādās, – Latvijā par seksologu, seksopatologu nemaz nav iespējams kļūt.

2017. gada 15. februārī 20:55

“Par seksologu var kļūt, ja daudz nodarbojas ar seksu, un nedrīkst kautrēties par to runāt” – viens no nejaušu garāmgājēju viedokļiem par to, kā iespējams kļūt par seksologu un ar ko šīs profesijas pārstāvji īsti nodarbojas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pieredzējis seksologs Dainis Balodis, arī Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs vispirms izskaidro atšķirību starp seksologu un seksopatologu. Seksoloģija pēc būtības ir starpdisciplināra zinātne, uz robežas starp psiholoģiju, medicīnu, antropoloģiju, socioloģiju. Jebkura no tikko uzskaitītajām var būt bāzes izglītība, lai vēlāk kļūtu par seksologu.

Savukārt seksopatologs ir ārsta papildspecialitāte. Vispirms nepieciešams iegūt kādu ārsta specialitāti, piemēram, ginekologa, urologa, psihoterapeita, un tad papildus rezidentūrā apgūt seksologa profesiju.

Latvijā nav iespējams kļūt ne par seksologu, ne seksopatologu, jo tādas rezidentūras programmas gluži vienkārši nav. Pie tās tiekot strādāts, bet kad tiks pabeigta – grūts jautājums. Šādu specialitāti var apgūt Eiropā, piemēram, Čehijā, Zviedrijā, Vācijā.

Bet tas nenozīmē, ka jauno ārstu vidū nepastāv interese par šo profesiju. Rīgas Stradiņa universitātē izveidots seksologu pulciņš, kura biedre ir arī medicīnas studente Katrīna Puriņa-Liberte.

Viņa uzskata, ka ja Latvijā būtu iespējams apgūt seksologu profesiju, to pārstāvji būtu daudz vairāk. Seksoloģija esot ļoti plaša nozare medicīnā, jo gandrīz katrs ārsts var saskarties ar pacientu, kuram ir kādas disfunkcijas vai jautājumi par šo tēmu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veselības inspekcija atgādina – šo profesiju pārstāvjiem jāspēj uzrādīt atbilstošs sertifikāts, un arī vietai, kurā tiek sniegti ārstniecības pakalpojumi, jāatbilst visām ārstniecības iestādē noteiktajām obligātajām prasībām.

Līdz šim gan neviens nav vērsies Veselības inspekcijā ar sūdzību par seksologu. Seksopatologs Dainis Balodis uzskata, ka bieži vien cilvēki nepiesakās pie seksologa, jo neuzskata problēmu par problēmu.

Seksologs pirmkārt izglīto cilvēkus, ārstē seksuālus traucējumus, un strādā ar pacientiem, kuriem ir seksuālas novirzes, kas saistītas ar juridiskiem jautājumiem – tiesu lietas, pedofilija, tiesu ekspertīze.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm