tv3.lv

Latvijā pazīstamu deju horeogrāfu tur aizdomās par nepilngadīgā pavedināšanu

“Uhh, Gribu Tev at***t, samaksāsu par neērtībām 50 euro. Tieshām atvainojos, tad 100? Reāli gribas to Tev izdarīt. Bla, sūk*****. Vai Tu sodien jau no***** un tpc negribi?” Ogrē dzīvojošais, nepilngadīgais jaunietis saņem viņam nepieņemamu piedāvājumu. Valsts policija ierosina krimināllietu.

2018. gada 27. novembrī 19:33

Par attiecīgo saraksti un piedāvājumu jaunieša māte uzzina, kad par to pastāsta pats dēls pēc tam, kad persona, kura ar viņu komunicē telefona sarakstē, sāk izteikties, ka zina, kur jaunietis apmeklē deju nodarbības. Sarakste aizsākas oktobra beigās, tās kopiju zēna vecāki nodod “Bez Tabu” rīcībā. Lasāms, ka persona jaunietim par atļauju sniegt viņam orālo seksu sākotnēji piedāvā 50 eiro, vēlāk naudas summa sasniedz 200 eiro. Sarakste apliecina, ka puisim ir sūtītas arī fotogrāfijas, kuru kopijas arī ir nonākušas raidījuma rīcībā. Dažās no tām redzami kaili vīrieša dzimumorgāni. Naudas piedāvātājs raksta aktīvi, starp nosūtītajiem ziņojumiem dažbrīd ir vien pāris minūšu atstarpe.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā vēlāk atklāsies, jaunietis vīrieti pazīst. Par to viņš pārliecinās tad, kad policijas operatīvā eksperimenta laikā dodas uz tikšanos ar personu. Kā stāsta puiša māte, sākotnēji nolikta viena tikšanās vieta, tad puisim rakstīts, ka jādodas uz kādu namu.

Nepilngadīgā puiša māte

“Man dēls iet tautas deju kolektīvā “Pīlādzītis”, un viņš arī tika uzaicināts dejot, uzaicināja šis cilvēks, viņa tautas deju kolektīvā “Ogre”, uz kuru dēls iet un tādēļ viņu pazīst. Tad, kad dēls atnāca uz mašīnu, viņš teica: “Mammu, es kad viņu ieraudzīju, man kļuva slikti, jo tas ir mans deju skolotājs. Viņu sauc Edgars Tabors.”

Pieminētais vīrietis daudzus gadus strādā ar tautas deju ansambli “Ogre”, kura mēģinājumi notiek Ogres kultūras centrā, pasniedzējs ir saņēmis atzinības un pateicības par savu darbu. Kā stāsta jaunieša māte, ne vien attiecīgajā deju kolektīvā, bet arī citos, kuros viņš strādā ar bērniem jauniešiem. Lai arī pēc viņas teiktā likumsargi vīrieti aiztur, ir veikta kratīšana viņa dzīvesvietā, sākotnējā iesnieguma rakstīšana nav ritējusi gludi.

Jaunieša māte: “Tika uzrakstīts iesniegums Ogres policijā, pēc kāda laikā tāds pat iesniegums tika uzrakstīts Rīgas kriminālpolicijā. Pēc otrā iesnieguma Rīgai, nākamajā pirmdienā bija zvans no Ogres.”

“Bez Tabu”: Bet kamdēļ ne uzreiz, kad uzrakstījāt iesniegumu Ogrē?

Jaunieša māte: “Kā teica inspektors, kurš pieņēma manu iesniegumu, teica, ka šādu lietu ir daudz un ka katrs otrais nāk šādus iesniegumus rakstīt.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijas Ogres iecirknis no komentāriem atsakās. Likumsargu pārstāve Gita Gžibovska vien paskaidro, ka kriminālprocess uzsākts nekavējoties pēc krimināllikuma 166. panta trešās daļas.

“Bez Tabu” dodas uz Ogres kultūras centru, lai sastaptu tā direktori un jautātu, kas viņai ir zināms par attiecīgo faktu, bet darbavietā viņu nesastopam. Telefoniski viņa pastāsta, ka attiecīgais deju skolotājs pagājušajā otrdienā ir iesniedzis atlūgumu, viņa to pieņēmusi. Par ierosināto krimināllietu viņa runā izvairīgi.

Antra Purviņa
Kultūras centra direktore

“Šobrīd oficiālas informācijas man no varas iestādēm nav, jo tas neattiecās uz tiešo darba devēju, tas nav saistībā ar kultūras centru, tas ir viņa privāts kriminālprocess, un tāpēc man oficiālas informācijas nav.”

“Bez Tabu” sazinājās arī ar Valsts bērnu tiesību inspekciju, taujājot, vai viņiem ir kaut kāda informācija par attiecīgo notikumu. Ņemot vērā, ka tajā iesaistīts nepilngadīgais. Saņēmām atbildi, ka neviens nav pacenties viņus par to informēt. Vai tiešām tā drīkst, ja ņem vērā, ka attiecīgais pieaugušais ir strādājis ar daudz nepilngadīgajiem. Noskaidrojām, ka policijai nav pienākuma sniegt informāciju un Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, ņemot vērā, ka ir uzsākts kriminālprocess, tajā iejaukties nemaz nedrīkst, bet pavisam cits stāsts ir Ogres kultūras centra, deju kolektīvu vadības rīcība.

Renāte Alberga
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve

“To nevar tā viennozīmīgi pateikt, kāds ir bijis šā notikuma konteksts un apstākļi, bet, ja šo divu personu starpā ir arī kaut kāda veida darba tiesiskās attiecības vai kaut kāda pakalpojuma sniegšana, tad inspekcijai ir jāziņo, jo tad inspekcija šo situāciju vērtē no iestādes darbības pozīcijas. Kā varēja būt, ka persona, kura pilda, sniedz pakalpojumus attiecībā uz klientiem, ir veikusi kādas noziedzīgas darbības.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bērnu tiesību aizstāvji uzsver, ka šajā situācijā kultūras centra direktorei, kaut arī viņai nav oficiālas informācijas no policijas, par notikušo bija jāziņo. Kā pēcāk atklājas, par ierosināto krimināllietu, lai arī tajā ir iesaistīts nepilngadīgais, nezina teju neviens. Pat ne Ogres domē. Dodamies uz skolotāja dzīvesvietu. Kad runājam ar kaimiņiem dzirdam, ka neviens viņu nepazīst. Dzīvokļa, kuru, kā izrādās, pasniedzējs tieši šobrīd izlicis pārdošanai, durvis neviens vaļā never. Ir noskaidrots vīrieša tālruņa numurs, zvanām viņam. Viņš sākotnēji, kad prasām tikai par saraksti, atbild, ka neko komentēt nevar, ka informācija par faktu ir pārsteigums.

“Bez Tabu: Par ko Valsts policija pret Jums ir ierosinājusi krimināllietu?

E. Tabors: Es nezinu par ko. Uz šo jautājumu es nevaru atbildēt. Tad man jānoskaidro.

Bez Tabu: Jūs pirms neilga laika tikāt aizturēts. Jūs aizturēja Valsts policija. Tas atbilst patiesībai? E. Tabors: Es nevaru šo faktu komentēt. Es esmu ļoti pārsteigts par šo sarunu un man ir grūti kaut ko komentēt.

Bez Tabu: Ja jau Jūs zināt, bija vai nebija tāds fakts (aizturēšana) apstipriniet vai noliedziet to.

E.Tabors: Es pašreiz nevaru Jums neko tādu stāstīt. ”

Tad vīrietis sarunu pārtrauc. Tātad, šobrīd krimināllieta ir ierosināta un jāgaida, kāda patiesība atklāsies tās gaitā. Māmiņa, kuras dēlam tika adresēts nepiedienīgais piedāvājums, aicina atsaukties arī citus iespējamos cietušos un doties uz policiju rakstīt iesniegumus.

Foto 18+

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm