Māmiņa neizpratnē par Kašera rīcību! Multimākslinieks rīko diskusijas par homoseksualitāti, tostarp nepilngadīgajiem

Multimākslinieks Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers savā “Instagram” profilā ievieto paziņojumus, piedāvājot piedalīties domubiedru vakaros par homoseksualitāti un vardarbību skolās pret netradicionāli orientētiem cilvēkiem. Šis paziņojums sasniedzis Aelitas 13 gadus veco meitu – mamma uzskata, ka nepilngadīgām personām šādos sarunu vakaros neesot vietas.

2019. gada 31. janvārī 21:41

“Es meitai teicu, ka viņa nedrīkst iet. Šie bērni ir par jaunu, viņiem tur nav, ko darīt,” strikta ir māmiņa. Tāpat viņu nepatīkami pārsteidzis, ka multimākslinieks Kašers interesentiem par sarunu vakaru nejautā viņu vecumu. Aelita raidījumam “Bez Tabu” parāda ziņojumu, kurā 13 gadus vecā meita rakstījusi Kašeram – multimākslinieks informējis par adresi, kurā pasākums notiks, taču vecumu sarunu vakara rīkotājs neprasījis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aelita
māmiņa

Tās ir slidenas tēmas. Es nedomāju, ka Kašeram ir atļaujas runāt ar jauniešiem par šīm lietām.

Jaunietes mamma uzskata, ka delikātie temati būtu jāatstāj vecāku vai mācībspēka ziņā. Savukārt pats diskusiju vadītājs Kašers tomēr nepiekrīt Aelitas uzskatam. Viņš stāsta, ka jaunieši, kuri vērsušies pie viņa pēc padoma, nespējot runāt ar vecākiem par orientācijas jautājumiem, jo viņos valdot tradicionāli uzskati par to, kādai jābūt ģimenei. Tāpat arī skolotāji neesot labākais variants, pie kā vērsties, jo vienmēr pastāvot iespēja, ka skolotājs varot to izstāstīt kādam tālāk.

Ideja sniegt morālu atbalstu un iedrošinājumu jauniešiem radusies pēc Kašera publiskā paziņojuma par savu orientāciju. Vēlāk saņēmis neskaitāmi daudz vēstuļu no pusaudžiem, kuri apkārtējo nosodījuma dēļ, nespējot pilnvērtīgi dzīvot.

Kašers
vēlas jauniešiem palīdzēt

Tas, ko es lasīju, biju murgs! Ļoti daudz jaunieši netiek pieņemti, jo ir daļa no LGBT kopienas. Viņi sāk lietot narkotikas, griezt vēnas, domāt par pašnāvību.

Kašers uzsver, ka cenšas apskatīt “Instagram” profilus personām, kuras vēlas diskusiju vakarā piedalīties. Stāsta, ka gadījumos, ja redz, ka persona ir nepilngadīga, lūdz sagatavot vecāku zīmi, ka viņi ir piekrituši, ka bērns apmeklēs konkrēto sarunu vakaru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aelitas 13 gadus vecā meita netika informēta par to, ka nepieciešama zīme. Taču Kašers nenoliedz, ka laika trūkuma dēļ nespēj apskatīt visus profilus. Tāpat reizēm bildes esot maldinošas. Tāpēc atvainojas konkrētajai ģimenei par esošo situāciju.

Savukārt bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve Renāte Alberga pozitīvi vērtē Kašera ideju par jauniešu atbalstīšanu šajā jautājumā, tomēr atgādina, ka līdz pilngadībai bērns ir vecāku aizbildniecībā, tāpēc vēlme apmeklēt kādu pasākumu būtu jāizrunā ar vecākiem.

Tāpat Renāte Alberga iesaka Kašeram veidot sadarbību ar iestādēm, kuras ir praktizējušās konkrētajos jautājumos, lai spētu jauniešiem palīdzēt. Taču ideja par to, ka Kašers ir kā atbalsts un uzticības persona ir atbalstāms solis, jo tieši viņam būtu iespēja jauniešus informēt par to, kur ir iespēja saņemt profesionāļu palīdzību.

Kašers ir uzsācis sadarbību ar organizācijām, kas aizstāv lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu tiesības, lai domubiedru vakaros piedalītos personas ar pieredzi konkrētajos jautājumos!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm