tv3.lv

“Mēnesi miris cilvēks atradās dzīvoklī!” Bolderājas iedzīvotāji atklāj, kā izdevies uzveikt neciešamo līķa smaku

2020. gada 7. augustā 14:37

2018. gada aprīlī “Bez Tabu” devās uz kādu daudzdzīvokļu namu Bolderājā, kur vietējie iedzīvotāji nespēja sadzīvot ar ļoti asu un specifisku aromātu. Vēlāk kļuvis zināms, ka piektā stāva dzīvoklī kāds vīrietis atvadījies no savas dzīves. Viņa mirstīgās atliekas teju mēnesi atradušās dzīvoklī, kas arī bijis neciešamās smakas avots.

Lai arī kopš dienas, kad vienā no Bolderājas nama dzīvokļiem atrada vīrieti bez dzīvības pazīmēm, pagājuši teju divi gadi, iedzīvotāji spilgti atceras notikušo – kaimiņi ne tikai turpina spriest, kāpēc pēc dabas klusais un miermīlīgais vīrietis nolēma atvadīties no dzīves, bet arī ar šausmām atminas smaku, kuru jutuši ne tikai kāpņu telpā, bet arī savos mājokļos.

Ierodoties atkārtoti daudzdzīvokļu mājā, Bolderājā satiktie kaimiņi stāsta, ka smaka vēl ilgi bijusi jūtama arī pēc mirstīgo atlieku atklāšanas. Lai arī dzīvokļa īpašniece, kuras īpašumā īrnieks izdarījis pašnāvību, centusies pati saviem spēkiem telpas iztīrīt, smaka izrādījusies neuzvarama. Pēc neilga laika dzīvokļa īpašniece īpašumu pārdevusi citiem cilvēkiem, kas veikuši pamatīgu remontu. Tad arī smaka kļuvusi arvien mazāka, līdz beigusies pavisam.

iepriekšējā dzīvokļa saimniece

Es domāju, ka ļoti ātri viņi izremontēja viņu [dzīvokli]. Es satiku vienu kaimiņieni, nemāku precīzi pateikt, pēc cik ilga laika, bet es prasīju par smaku, viņa teica, ka viss ir kārtībā.

Nesen “Bez Tabu” vēstīja par līdzīgu situāciju arī kādā namā Rīgā, Nīcgales ielā. Arī tur piektā stāva dzīvoklī atrasts miris vīrietis. Šobrīd cilvēki spiesti sadzīvot ar nepatīkamu aromātu.

Uzņēmuma “Profilakse” dezinfektors Artis Liepiņš norāda, ka uzņēmums veic ne tikai telpu dezinfekciju, bet arī visu nepieciešamo, lai likvidētu smakas – tostarp mirušu cilvēku aromātu. Dezinfektors norāda, ka līķa smaku likvidācija ir viena no sarežģītākajām procedūrām, kuru veikt – sākotnēji brigāde no dzīvokļa izvāc mēbeles, nepieciešamības gadījumā demontē arī grīdas – pēc tam seko telpu apstrāde ar speciāliem līdzekļiem, kas nomāc smakas. Prakse liecina, – ir gadījumi, kad aromātu ar pirmo reizi uzveikt neizdodas, tad dezinfektori darbus veic atkārtoti.

“Profilakse” skaidro, ka process, lai nonāktu līdz dzīvokļa tīrīšanai, ir gana sarežģīts. Pirmkārt, līgumu ar uzņēmumu par darbu veikšanu ir jāslēdz tuviniekiem, ja tuvinieki, piemēram, nedzīvo Latvijā, tad līgumu var slēgt ar apsaimniekotāju, bet tikai gadījumā, ja ir rakstveida pilnvara no tuviniekiem, ka viņi tīrīšanas darbus ļauj veikt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm