tv3.lv

Nūdistiem draud naudas sods līdz 500 eiro, ja turpinās ignorēt policistu prasību

Saulkrastu pievārtē kopš neatminamiem laikiem pulcējas nūdisti jeb kailsauļotāji. Kaut viņu peldvieta atrodas nostāk no pilsētas pludmalēm, tajā nereti izveidojas konflikti ar “apģērbtajiem” pludmales apmeklētājiem.

2018. gada 14. augustā 20:55

Saulkrastu pašvaldības policijas vīri nupat saņēma izsaukumu uz Inčupes pludmali, kur pulcējas kailsauļotāji. Pie likumsargiem vērsies kādas ģimenes galva, kurš sūdzējies, ka ar savām atvasēm nevar pastaigāties gar piekrasti, jo tur atrodas kaili vīrieši.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Likumsargi steigšus devušies konfliktu risināt un nūdistam norādījuši, ka nepieciešams apģērbties. Atrašanās sabiedriskā vietā bez apģērba var traktēt kā sīko huligānismu, par ko paredzēts naudas sods no 70 līdz 500 eiro. Pašvaldības policijas priekšnieks Aleksandrs Inārs Zaharāns norāda, ka līdz šim uz nūdistu pludmali katrā sezonā tiek saņemti divi trīs izsaukumi, taču līdz šīm vietvaras likumsargi nav sodījuši nevienu kailsauļotāju. “Teorētiski nūdistus var sodīt par sīko huligānismu. Aicinām uzvilkt peldbikses, kad viņi dodas peldēties.”

Problēma ir tajā, ka Saulkrastu novada dome līdz pat šim brīdim pludmalē nav novietojusi informatīvas zīmes, kas brīdinātu par priekšā esošo nūdistu peldvietu. Pēc “Bez Tabu” intereses par šo jautājumu pašvaldības izpilddirektora vietnieks Aivars Gavars norāda, ka, visticamāk, to varētu izdarīt nākamajā sezonā, jo tagad jau esot par vēlu. Pašvaldība ļoti labi zina par nūdistu pulcēšanās vietu un ir to pieņēmusi, tomēr līdzekļi peldvietas labiekārtošanai netiks atvēlēti.

Aivars Gavars
Saulkrastu novada domes izpilddirektora vietnieks

“Ne visi kailsauļotāji ir ar labiem nodomiem. Ir arī tā saucamie virinātāji, kuri parādās arī šajā ganāmpulkā. Pats arī esmu redzējis tādu cilvēku, kuram patīk sevi eksponēt. Visticamāk, ka nākamsezon uzstādīsim informatīvu zīmi par nūdistu pludmales atrašanās vietu.”

Pašvaldībā gan neviens īsti nezina, kad nūdisti izvēlējušies Inčupes pludmali par savu pulcēšanās vietu, taču norāda, ka savā novadā gaida ikvienu ciemiņu.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm