tv3.lv

Pagrabā glabājas ievērojama iztukšoto “Rīgas melnā balzama” māla krūku kolekcija, kā no tās atbrīvoties?

Siguldietes Laimas pagrabā izveidojusies ievērojama iztukšoto “Rīgas melnā balzama” māla krūku kolekcija. Tagad vēlas no tukšajām pudelēm atbrīvoties, zvanījusi taras pieņemšanas punktiem, taču tie balzama pudeles nepieņem. “Krievu laikos pieņēma, bija dārgākās pudeles, bet tagad visu metam ārā,” norāda Laima.

2019. gada 20. jūnijā 19:45

Laima iztukšotās balzama krūkas pat nav mēģinājusi skaitīt, krājusi tās vairāku gadu garumā. “Radinieks gribēja pie mājas celiņu izlikt no pudeļu lauskām, četrus, piecus gadus es krāju un vēl no četriem, pieciem citiem ņēmu,” savu kolekciju pamato Laima. Tomēr radinieka plāni mainījušies, un pienācis laiks no tām atbrīvoties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” pārliecinās, ka vairākos taras pieņemšanas punktos “Rīgas melnā balzama” pudeles tik tiešām nevar nodot, arī satiktie iedzīvotāji apstiprina, ka “tas laiks ir beidzies”. Taras punkts Berģos, kas, kā vēstīts internetā, pieņem visa veida stikla taru, balzama krūkas piedāvā vien bezmaksas ievietot atkritumu konteinerā.

“Rīgas melnā balzama” globālais zīmola direktors Māris Kalniņš norāda, ka arī uz “Latvijas balzamu” krūkas vest nav vērts, tās otrreizējai pārstrādei netiek pieņemtas.

“Māla krūkas var vest uz sadzīves atkritumu pārstrādes poligoniem, jo, ņemot vērā, ka “Rīgas melnā balzama” krūka ir ražota no dabīgā māla, tad tās kopā ar flīzēm un citiem būvgružiem tiks sasmalcinātas, pārstrādātas un pēc tam nonāks otrreizējā lietošanā celtniecībā, ceļu remontos,” tā Māris Kalniņš, kurš piebilst, ka krūkas var izmantot arī kā dizaina elementus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm