Seksa trūkums var radīt depresiju, bet kas notiek fizioloģiski?

Sabiedrībā izskan dažādi apgalvojumi, kas saistīti ar intīmo attiecību trūkumu. Sieviete bez seksa varot izturēt ilgāku laiku, nekā vīrieši. Vīriešiem sekss ir fizioloģiska nepieciešamība, tāpēc atļauts krāpt sievas. Ilgstošs seksa trūkums rada bezmiegu. Seksu var aizstāt ar šokolādi utt. Laiks noskaidrot, kā ir patiesībā.

2017. gada 25. janvārī 20:54

Seksa trūkums pavisam noteikti nav “mirstamā kaite”. No fizioloģijas viedokļa – aktīvas dzimumdzīves neesamība nesamazina mūža ilgumu un arī nerada draudus veselības stāvoklim. Eksperti uzskata, ka šajā gadījumā vairāk jārunā par psiholoģisku komfortu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par vīriešiem parūpējusies daba

FOTO: Foto: Pixabay.com

Urologs Alvis Laukmanis mierina – fizioloģiski vīrietis var funkcionēt bez aktīvas dzimumdzīves, pati daba iekārtojusi rezerves variantu. Ja vīrietim nav aktīva seksa, tad sēklas noplūde notiek spontāni. Līdz ar to, tiek uzturēts dzimumdziederu sekrētu produkcijas ritms, un seksa neesamība nenodara ļaunumu.

Sāpīgāks šis temats varētu būt vīriešiem, kuriem bijusi ļoti aktīva dzimumdzīve, un kādā brīdī pēkšņi tā pārtrūkusi. Tad vīrietim var sākties ne tikai dažādas psiholoģiskas problēmas, bet arī fiziski palielinās risks saslimt ar hronisku prostatītu.

Pasaulē tiek veikti dažādi pētījumi, lai meklētu sakarības, vai prostatas vēzis, hronisks prostatīts attīstās biežāk tiem, kuriem ir aktīva dzimumdzīve, vai kuriem tās nav. Bet publikācijas medicīnas literatūrā esot ļoti pretrunīgas, un patiesās atbildes, vismaz pagaidām nav.

Sievietēm var rasties iekšējs stress

FOTO: Foto: Pixabay.com

Ginekoloģe Dace Matule apstiprina, ka daudzas sievietes uzskata, ja viņām nav aktīvas dzimumdzīves, viņam var rasties ginekoloģiskas saslimšanas. Taču patiesībā ir gluži pretēji – ja nav dzimumdzīves, nekādas ginekoloģiskas saslimšanas nevar rasties.

Tomēr seksa trūkums var likt sievietēm justies slikti, uzskatīt, ka viņas nevienam nav vajadzīgas, un neviens viņas nemīl. Tādā gadījumā rodas iekšējs stress, kas savukārt izraisīt citas, nopietnākas problēmas. Var rasties hormonāls disbalanss, kad dzimumhormonos zūd līdzsvars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Var izraisīt depresiju

Psihoterapeite Ināra Vārpa nedalītu cilvēkus pēc dzimuma, bet gan vai viņi ir partnerattiecībās vai nē. Ja cilvēks ir viens, iespējams rast dažādas alternatīvas. Pievērsties garīgām lietām, grāmatu lasīšanai, rokdarbiem, fiziskām aktivitātēm. Tomēr, cik viņi ir laimīgi?

FOTO: Foto: Pixabay.com

Savukārt veselīgas partnerattiecības nozīmē trīs elementu kopumu – draudzības, flirta un arī seksa. Ja kaut viens no tiem trūkst, indivīds jūtas emocionāli slikti. Mīlēšanās ražo visvairāk serotonīna – vielu, kas ir atbildīga par laimes izjūtas un labsajūtas ierosināšanu.

Ja cilvēks dzīvo nepilnvērtīgās attiecībās, var rasties ļoti daudz traumatisku pārdzīvojumu. Pastāv risks slimot, kļūt agresīvam pret sevi un citiem, pārstrādāties. Intīmo attiecību trūkums var novest pat līdz depresijai.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm