“Viņam būtu jāsaņem nāves sods!” Šausminošajā jaunieša vardarbībā pret sirmgalvi atklājas jauni pavērsieni

Pirms dažādām nedēļām Latviju pāršalca baisas ziņas no Vecpiebalgas puses – 2000. gadā dzimis jaunietis brutāli ar kājām un rokām sit sirmgalvi. Pēc sitieniem gulošo kungu aplej ar verdošu ūdeni. Prātam neaptveramās darbības nofilmē un ievieto internetā. Ātri vien ziņas izplatās, sasniedzot arī likumsargus. 4. novembra rītā sākusies izmeklēšana kādā Vecpiebalgas kurtuvē, kur situācija notikusi.

2019. gada 20. novembrī 19:31

Vecpiebalgā par notikušo zina visi. Tāpat lielākā daļa iedzīvotāju pazīst ne tikai cietušo pensionāru, bet arī 19 gadus veco jaunieti, kurš fiziski un morāli iespaidojis kungu. Iedzīvotāji atklāj, ka zēns audzis bez mammas, rūpes par viņu uzņēmies tēvs, kurš, pēc vietējo teiktā, strādājis kurtuvē, kurā dēls pacēlis roku.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žurnāliste: Vai kas liecināja par to, ka viņš varētu šādi rīkoties?

Jānis (strādā kurtuvē): Cik es viņu biju redzējis, man pat prātā neienāca, ka viņš to var izdarīt.

Komplekss, kurā atrodas kurināmā telpa, ir liels. Blakus atrodas garāžas, automašīnu serviss, kafejnīca. Viens no darbiniekiem stāsta, ka jaunieti nekad neesot redzējis, taču uzskata, ka par pastrādāto būtu jāsaņem nāves sods.

Ja jūs prasītu manu viedokli. Es par nāves sodu. Šeit blakus ir kapsēta, puskilometru tālāk aizved uz kapsētu un izpilda nāves sodu tādiem cilvēkiem. Tas ir mans viedoklis.

Cietušo sirmgalvi iedzīvotāji raksturo kā miermīlīgu. Atzīst, ka pensionārs bieži lietojis alkoholu, pēc tam staigājis pa pilsētas ielām, taču iedzeršanas nekad neesot beigušās ar nepatikšanām. Pāridarītājs dzīvojot bez mātes, par viņu rūpējoties tēvs. Vietējie ir šokēti, ka tieši konkrētais zēns pastrādājis šausminošās lietas – viņš vienmēr esot bijis pieklājīgs, sveicinājis apkārtējos, un nekas neliecinājis, ka tieši viņš uz to varētu būt spējīgs.

Cēsu iecirkņa kriminālpolicijas priekšnieka vietnieks Guntis Gailis apstiprina, ka jaunietis šobrīd atrodas apcietinājumā. Izmeklēšanas process turpinoties, jaunietim noteiktas ekspertīzes, lai varētu lemt, vai viņš ir pieskaitāms. Ja veselības problēmas nekonstatē, tiesa notiek vispārpieņemtā kārtībā, ja konstatē – viens no soda veidiem par izdarīto var būt piespiedu ārstēšanās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šobrīd neesot zināmas versijas par iespējamajiem iemesliem, kas mudinājušas jaunieti tā rīkoties. Zināms, ka pēc notikušā pensionārs nekavējoties nogādāts ārstniecības iestādē, šobrīd viņa stāvoklis ir stabils. Taurenes pagasta sociālā dienesta vadītāja Velga Berķe stāsta, ka pensionārs nonācis iestādes redzeslokā un dzīvojot Vecpiebalgas sociālajā mājā.

Tiklīdz cietušais kungs atgriezīsies mājās, sociālais dienests gatavs sniegt visu nepieciešamo psiholoģisko palīdzību. Arī pāridarītāja ģimene var vērsties pēc palīdzības, sociālais dienests ir gatavs to nodrošināt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm