tv3.lv

“Viņš stāstīja, kā viņus nogalināja!” Vienīgais cilvēks, kurš intervējis bērnu slepkavu Gulbenē

22. februārī aprit 20 gadi kopš traģiskajiem notikumiem Gulbenes bērnudārzā, kad kāds jauns vīrietis netraucēti ienāca bērnudārzā un laupīja dzīvību trīs diendusu guļošām meitenītēm un viņu audzinātājai. Līdz pat šodienai gulbeniešu galvās virmo daudz dažādu jautājumu par vīrieti, kurš nogalinājis četrus nevainīgus cilvēkus. Tolaik vienīgi Gulbenes televīzijas darbiniekam Guntaram Enikam bijusi iespēja aci pret aci stāties ar slepkavu un uzdot viņam visus interesējošos jautājumus.

2019. gada 22. februārī 19:40

Kā stāsta Guntars Eniks, interviju ar vīrieti vēlējušies daudzi, taču iespēja ar viņu runāt sniegta Guntaram, kurš vīrieti intervēja, un kādreizējam kolēģim Imantam, kurš to filmējis. Intervija notikusi vairākus mēnešus pēc vīrieša nonākšanas aiz restēm. Jāpiebilst, ka pēc aizturēšanas slepkavības izdarījusī persona paziņojusi, ka dzīvību cilvēkiem laupījis vēlmes kļūt slavenam dēļ. Guntars Eniks skaidro, ka intervijas dienā vīrietis sarunu sācis nelabprāt – sarunas un filmēšanās vairs nebijusi svarīga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču saruna notikusi. Intervijā vīrietis stāstījis, ka viņam “gribējās nogalināt”, turklāt pēc iespējas vairāk bērnu. Viņš esot pamanījis tikai trīs, kurus arī nogalinājis. Iepriekš domājis, ka grupiņā būšot apmēram desmit bērnu un visus arī gribējis nogalināt. Kāpēc gribējis slepkavot – atbildēt nespējis.

Raidījums “Bez Tabu” sarunas ierakstu skatījās kopā ar Guntaru – vīrietis stāsta, ka esot ļoti grūti kavēties atmiņās par 22. februāri, taču piebilst, ka tas esot bijis viņa darbs, tāpēc to darījis. “Nezinu, vai šobrīd varētu tādus jautājumus uzdot,” spriež Guntars.

Sarunas laikā slepkava nenoliedz, ka gribējis lielāku skaitu upuru – runā pavisam mierīgi, dzirdot jautājumu, mirkli apdomājas, līdz pauž atbildi. Pēc intervijas, kad kameras jau bijušas izslēgtas, jaunietis nācis klajā ar ierosinājumu sarunu turpināt.

Visas detaļas uz paplātes

Pēc sarunas pirmās daļas vīrietis atvēries un kļuvis runīgs. Kameras bijušas izslēgtas, un Guntars jau taisījis prom, kad vīrietis uzdevis jautājumu: “Jūs negribat zināt, kā es viņus nogalināju?”

Guntars Eniks

Mēs slēdzām kameru atpakaļ un rakstījām visu sīkumos, bet to neviens nekad nav redzējis, tas nekur nav rādīts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gundars atceras, ka pēc notikušā Gulbenē bailes un sēras mijušās ar agresiju, kuru cilvēki vēlējušies paust par slepkavu. Tāpat tolaik asas diskusijas bijušas par faktu, ka vīrietim nāvessoda vietā piespriests mūža ieslodzījums. Ieslodzījumu vietu pārvalde raidījumam “Bez Tabu” apstiprināja, ka vīrietis atrodas vienā no Latvijas ieslodzījuma vietām, kur izcieš mūža ieslodzījumu, bargāko sodamēru Latvijā.

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm