tv3.lv

“Ar mikrošķiedras lupatiņu un ūdeni var iztīrīt visu!” Ieteikumi no uzkopšanas servisa pārstāvjiem ērtākai mājokļa tīrīšanai

Būtiski traipus likvidēt nekavējoties, lai pleķi gan no dažādām virsmām, gan arī stikliem pazustu pēc iespējas ātrāk! To vairākkārt atgādina arī uzkopšanas firmas darbiniece, kuras ikdienas rutīna ir nemainīga- parūpēties par kārtību biroja telpās!

Linda
uzkopšanas servisa “LIIR” apkopēja

Ofiss ir pārredzams, bet dzīvokļos ir grūtāk ar to tīrīšanu. Ja traips ir pastāvējis, tad grūtāk ir to iztīrīt, vajadzēs specifisku ķīmiju, lai kaut ko uzreiz iztīrītu, piemēram, kā ar kafiju.

Lai arī sadzīves ķīmijas līdzekļi nāk palīgā, Linda labprāt dod priekšroku dabiskās tīrīšanas metodēm, izmantojot vien ūdeni un mikrošķiedras lupatiņu!

Linda
uzkopšanas servisa “LIIR” apkopēja

Tas ir viegls process, bet arī finansiālā ziņā ar mikrošķiedras lupatiņu un ūdeni visu iztīrīt var par lētāku naudu, jo ķīmija ir dārga. Jāatceras, ka mikrošķiedras lupatu var izmantot astoņas reizes.

Savukārt, izmantojot sadzīves ķīmijas līdzekļus, ķīmiķi gan iesaka izvēlēties mazāk alerģiskus tīrīšanas līdzekļus, ņemot vērā cilvēku jutības līmeni!

Ingars Reinholds
vadošais pētnieks ķīmijas laboratorijā “BIOR”

Lai traukus mazgātu ar trauku mazgājamo mašīnu, bieži vien izmanto kapsulas. Ja izvēlamies tās smaržīgākās, tad pastāv iespēja, ka cilvēkam šo smaržīgo šķīvi, pieliekot pie deguna vai mutes, radīsies kāda alerģiska reakcija.

Bērnu pulmunologs cilvēku vidū novēro tendenci pārlieku aizrauties ar lielu ķīmijas daudzuma izmantošanu!

Ieva Cīrule
BKUS alergologs un pneimonologs

Tas ir neprātīgi, ja bērnam, mazgājot traukus, atļaujam liet neierobežotā daudzumā mazgājamo līdzekli, lai tikai rastos putas, kā rezultātā tiek sausināta arī āda un ādas aizsargkārta tiek ievainota. Vienmēr atceramies to, ka, no vienas puses, sadzīves ķīmija palīdz mūsu ikdienā, bet tas var būt arī dzīvībai bīstami, ja tas nejauši nonāk bērnu organismā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai tīrīšanas līdzekļus izmantotu nepieciešamajam nolūkam,  īpašs atgādinājums no speciālistu puses vecākiem ir tos uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā!

Darbā raidījumā Bez Tabu nākas akceptēt izaicinājumu pilnu ikdienu. Žurnāliste rūpīgi iedziļinās dažādu nejēdzību risināšanā un veido stāstus par visdažādākajām tēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm