tv3.lv

“Bez Tabu” pēta: cik pieprasīti mūsdienās ir odekoloni un to lietošana iekšķīgi

Raidījuma “Bez Tabu” komanda saņēma satrauktu ziņu no kādas raidījuma skatītājas un devās pētīt – vai patiesi parfimērijas izstrādājumi odekoloni ir tik viegli pieejami ikvienam.

Raidījuma skatītāja

“Saimniecības preču veikalā pretī Friča Brīvzemnieka skolai tirgo odekolonu, kuru iepērk gan “bomži”, gan vēl cilvēki. Un tad zvaigznītē guļ pagalmos. Pašvaldības policija neko nevar izdarīt, jo aizliegt tirgot nevar.”

“Bez Tabu” komanda Āgenskalna veikalā tiešām ierauga vairāku veidu odekolonus. Veikala pārdevējs uzreiz vaicā, kam odekolons nepieciešams: “Jums iekšķīgai vai ārīgai lietošanai?”  Iedzīvotāji Rīgas ielās odekolonu atpazīst, bet “Bez Tabu” satiktie atzīst, ka noteikti nav tā auditorija, kas tos lietotu iekšķīgi. Tomēr visi kā viens ir redzējuši vai dzirdējuši, ka kāds tos lieto arī dzerot. Arī kāda Rīgas parka sētnieks atklāj, – tukšas odekolonu pudelītes atrast nav grūti.

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) odekolona tēmai cītīgi pievērsusies pirms trim gadiem, jo tad tā nepareiza lietošana kļuvusi arvien aktuālāka. Tomēr LTA valdes priekšsēdētājs Henriks Denusēvičs atzīst, – ja vēlētos uzlikt akcīzes nodokli odekolonam, tas jādara visām smaržām, jo odekolons tomēr klasificējas kā parfimērijas izstrādājums. Tieši tāpēc odekolonus var iegādāties arī bez vecuma ierobežojuma. LTA pārstāvis aicina iedzīvotājiem audzināt vienam otru, mācot, ka šos izstrādājumus dzert tomēr nedrīkst! Viņš arī uzsver, ka cilvēkiem, kas odekolonu lieto iekšķīgi, būtu nepieciešams kāda ārsta apmeklējums.

Šādi cilvēki ļoti bieži nonāk ārstu uzmanības lokā. Piemēram, narkoloģe Rita Kuzņecova cilvēkus, kas ne tikai pagaršojuši, bet arī ikdienā odekolonu lieto iekšķīgi, satikusi bieži. Viņa atklāj, – visi bezpajumtnieki, kurus redzam Rīgas ielās, lieto odekolonus iekšķīgi. Ir konkrēta sabiedrības daļa, kas to dara – tā, kurai naudas ir mazāk. Un tā esot Latvijas ekonomikas problēma.

Narkoloģe uzsver, ka odekolona lietošana iekšķīgi izraisa psiholoģisku un fizisku atkarību un aicina vecākus pievērst pastiprinātu uzmanību jauniešu aizrautībai ar kā šo, tā citām vielām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm