Saturs turpinās pēc reklāmas

Bojāto linsēklu smaka pārņem visu apkaimi, tikmēr riņķa dancis ap smirdošo kravu ievilcies pusgada garumā

Ostas tuvumā dzīvojošie rīdzinieki jau kopš vasaras spiesti elpot dīvainu smaku. Smirdot pēc govs mēsliem, kanalizācijas, kaut kā ļoti pretīga un bojāta.

2019. gada 12. septembrī 20:00

Vietējie iedzīvotāji mēģinājuši noskaidrot, kur un kā rodas pretīgā smaka, un kā to likvidēt, taču bez rezultātiem. Aicina palīgā “Bez Tabu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Aleksandrs
vietējais iedzīvotājs

Rīgā Tvaika ielā ir tāda problēma, ka visa iela smird pēc kaut kā ļoti, ļoti bojāta. Man radās doma, varbūt, ja var piesaistīt televīziju, šī problēma tiktu atrisināta ātrāk. Nedomāju, ka visam rajonam, Tvaika ielas iedzīvotājiem, ir interesanti ostīt šo pūstošās gaļas smaku un nav iespējams pat logu atvērt.

Ka Aleksandram taisnība, apstiprina arī citi apkaimē dzīvojošie.

Tvaika ielas iedzīvotāji

Jā. Briesmīga smaka. Kā govs mēsli. Mēsli. Kanalizācija. Tāda smaka, it kā tur govis būtu. Mēs domājām, ka tur kaut kur zvēru audzētavu atklājuši. It kā tur ostā. Jau sūdzējās iedzīvotāji, zvanīja viņiem. Viņi atbildēja, ka līdz ziemai neko nevarēs izdarīt, līdz tur viss nesasals. Kas tur pūst, nav saprotams.

Raidījums “Bez Tabu” noskaidro, ka smird vairāk nekā simts tonnu liela linsēklu krava. Pūstot tā rada neciešamu smaku.

SIA “Man-Tess Tranzīts” vadītājs Tomass Sutta, kura teritorijā radusies ķibele, problēmu nenoliedz un atzīst, ka jau pusgadu cīnoties ar birokrātiju, lai bojāto kravu varētu iznīcināt.

Linsēklu krava, kas atradās uzņēmuma teritorijā, ceļā no vienas valsts uz otru, jau februārī tika samērcēta, neparedzēti iedarbojoties ugunsdzēsības sistēmai. Tā kā krava bija samirkusi, to lietot un transportēt vairs nevarēja, institūciju slēdziens, tā jāiznīcina. Normatīvie akti paredz, bojāto kravu jānodod glabāšanā atkritumu apsaimniekotājam.

Atkritumu apsaimniekotājs par kravas uzglabāšanu pieprasījis vairāk nekā 20 tūkstošus eiro bez transportēšanas un kraušanas izdevumiem. Kravas apdrošināšanas kompānija Lietuvā šādu summu nav akceptējusi, uzskatot par neadekvātu.

SIA “Man-Tess Tranzīts” vadība vērsusies Valsts vides dienestā un citās institūcijās pēc palīdzības un padoma, kā operatīvāk bojāto kravu iznīcināt. Ātra risinājuma nebija. Vienas institūcijas pārstāvji  sūtīja pie citiem. Uzņēmums pieņēma lēmumu – nodot kravu pārstrādei biogāzes ražotājiem, taču arī tas nenotiekot ātri. Līdz iegūs nepieciešamos saskaņojumus kravu izvest, atkal vajadzīgs nedēļām ilgs gaidīšanas laiks. Tagad gaida atbildi no Galvenās muitas pārvaldes. Tikmēr krava turpina smirdēt un tracināt apkārtējos.

Skaidrīte Nitiša
Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas