tv3.lv

Čaka ielas tuvāko namu iedzīvotājiem Rīgā remontdarbu laikā nākas sadzīvot ar bezmiegu, jo troksnis nomoka arī naktīs

Čaka ielas remontdarbu laikā Rīgā tuvāko namu iedzīvotāji ne tikai dienās, bet arī naktīs spiesti sadzīvot ar smagās tehnikas un darba rīku radītā trokšņa sekām – galvassāpēm un bezmiegu.

Kārlis, kurš dzīvo Čaka ielas namā, ir gandarīts par vietvaras lēmumu beidzot to savest kārtībā, taču ir neizpratnē, kādēļ vietā, kur ir tik daudz dzīvojamo māju, darbi jāveic arī naktīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kārlis
Nespēj izturēt troksni

“Gulēt nav iespējams! Ja strādā smagā tehnika, visa māja vienkārši vibrē un kļūst par milzīgu skaļumu! Darbi ir bijuši divos, trijos naktī, pusčetros. Manuprāt, tas nav normāli!”

Vikentijs, kurš rīta agrumā devies izvest pastaigā suņus, stāsta, ka troksnis ir teju katru vakaru; no dauzīšanas, asfalta uzrakšanas un citiem darbiem vibrējot māja. Brīžos, kad strādnieki rosoties pie mājokļa vārtiņiem, tad dzīvokļos jūtami dīzeļa atgāžu dūmi. Viņš gan uz notiekošo raugās pozitīvi, akcentējot, ka ar nebūšanām jāsadzīvo vien īslaicīgi. Vikentijam piekrīt arī Augustīna, taču uzsver, ka, viņasprāt, pa naktīm organizēt darbus nevajadzētu. Dažkārt troksnis neļaujot gulēt pat līdz trijiem naktī, tāpēc sieviete spiesta cīnīties ar bezmiegu.

Vētru sociālajos tīklos sacēlusi dziedātājas Olgas Rajeckas meita Marija Migleniece. Viņa iemūžinājusi, kā zem dzīvokļa logiem Čaka ielā četros rītā notiek spraigi un trokšņaini remontdarbi. Jauniete piedzīvojusi arī nievājošu attieksmi no strādniekiem un situāciju raksturo ar vienu vārdu – izmisums! Lai gan solīts, ka darbi jau drīz tikšot beigti un iemītnieki varēs dusēt saldā miegā, solījums nav turēts. Regulāri nevarot izgulēties, tāpēc darba dienas esot grūti izturamas, nākoties meklēt naktsmājas pie radiniekiem.

Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš stāsta, ka neizgulēšanās, darba spēju pasliktināšanās, stress, nervozitāte ir trokšņa radītas īstermiņa sekas. Ja ar to jāsadzīvo ilglaicīgi, kā secināts Eiropas Vides aģentūras ziņojumā, var nākties saskarties ar išēmiskām slimībām. Viņš uzsver, ka tas ir ļoti būtisks jautājums, kam noteikti vajadzētu pievērst pastiprinātu uzmanību, jo iedzīvotāji Latvijā galvenokārt sirgst no sirds un asinsvadu slimībām.

Iedzīvotāji centušies situāciju risināt pa labam – lūguši strādniekus būt klusākiem vai paveikt darbus laicīgāk, sazinājušies ar Rīgas domes Satiksmes departamentu, taču dzirdīgas ausis tā arī nav atraduši – palīdzēt neko nevarot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Bez Tabu” uzrunātais strādnieks skaidro, ka darbi tiek veikti naktīs, jo uz karstām pēdām jāiesteidz iekavētais, lai pabeigtu ielas remontdarbus laikā. Tiekot lauzti trotuāri, noņemts asfalts, jo dienā kustība pa trotuāriem esot pārāk liela. Šos trokšņainos darbus varot veikt tikai diennakts tumšajā laikā.

Satiksmes departamentā ar skaidrojumiem ir skopi, vien apstiprina, – darbi tiek veikti naktīs, jo tos uz priekšu dzen nodošanas termiņš.

Ilze Dimante
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

“Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka A. Čaka ielā tiek veikta seguma atjaunošana visas ielas garumā. Tā kā iela ir gara un seguma atjaunošana jāpabeidz līdz 18. novembrim, darbi tiek organizēti divās maiņās (pa dienu un nakti). Šobrīd jau uzsākti asfaltēšanas darbi un ietvju atjaunošanas darbi. Atvainojamies iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām un aicinām būt saprotošiem.”

Departamentā nesola, ka turpmāko divu mēnešu laikā darbi miega stundās varētu tikt pārtraukti. Iedzīvotājiem atliek vien paciest neērtības un meklēt naktsmājas pie tuviniekiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm