tv3.lv

Daudzdzīvokļu namā piecus gadus atradies līķis, kuram turpināta parādu piedziņa

Pārskatot “Bez Tabu” 20 gadu laika uzkrāto sižetu arhīvu, ir arī stāsts, kurā risinās Nikolaja Gogoļa daiļdarba “Mirušās dvēseles” cienīgi notikumi.

2020. gada 15. aprīlī 20:00

Dīvaini notikumi risinājās Rīgā, Raņķa dambī, daudzdzīvokļu namā. Dzīvokļu īpašniekiem nebija ne jausmas, ka vairākus gadus dzīvo blakus līķim, to atskārta, vien šķetinot mistisku kaimiņienes parādu, kuru likts nomaksāt visiem dzīvokļu īpašniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzīvoklī atrasts aptuveni piecdesmit gadus vecas sievietes līķis, kurš gadu gaitā jau bija mumificējies. Tas, visticamāk, tur atradies vismaz piecus gadus.

To uzzinot, kaimiņi bija šokā, jo jau iepriekš daudzkārt ziņojuši Rīgas domei un “Rīgas namu pārvaldniekam” par neciešamo smaku mājā, kas bija jūtama jau gadiem. Ierēdņi atrunājušies, ka tā ir kanalizācijas smaka, un tik turpinājuši sūtīt mirušajai īrniecei draudu vēstules par īres un komunālo maksājumu parādu. Kad summa pārsniedza 6 tūkstošus eiro, pat iesūdzēja mirušo sievieti tiesā.

Iedzīvotāji neapmierināti, ka RNP un policija atjēgusies vien, kad pašvaldības īpašumam uzaudzis 6000 eiro liels parāds. Mājas iemītnieki iebilst pret svešu parādu segšanu vēl jo vairāk tāpēc, ka iepriekš lūguši pārbaudīt dzīvokli, jo no tā nākusi nepatīkama smaka, bet neviens nav licies ne zinis.

“Bez Tabu” seko notikumiem arī pēc 2016. gada februārī veidotā sižeta un uzzina, ka piecu gadu laikā uzkrāto vairāk nekā 6 tūkstošus eiro lielo mirušās sievietes parādu “Rīgas namu pārvaldnieks” neiekasēs no nama iedzīvotājiem, bet segs no sava budžeta. Kaimiņi pārliecināti, tas viss varēja nenotikt, ja vien ierēdņi laikus būtu reaģējuši uz viņu trauksmes zvaniem un kāda no vairāk nekā 4 tūkstošiem ģimeņu, kas Rīgā gaida mājokļu rindā, jau vairākus gadus būtu varējusi tajā dzīvot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm