tv3.lv

Deviņu stāva nama iedzīvotāji Rīgā izmisumā – lifts nedarbojas jau kopš augusta sākuma, taču remontdarbi aizkavējušies

Saplīsušo liftu skaits Rīgas daudzdzīvokļu namos arvien aug – Andreja Saharova ielas deviņu stāva mājas lifts nedarbojas jau kopš augusta, taču apsaimniekotājs ar remontdarbiem nesteidzas.

2020. gada 22. oktobrī 14:18

Ivars, kurš kopā ar ģimeni dzīvo daudzdzīvokļu mājas devītajā stāvā, stāsta, ka lifts pārstājis darboties jau augusta sākumā, tāpēc katru dienu nākoties izmantot kāpnes. Viņš kāpšanu pieskaita pie fiziskajām aktivitātēm, kas jaunajam vīrietim nāk par labu, taču uztraucas par vecāka gadagājuma kaimiņiem un māmiņām, kurām ir mazi bērni. Tiekot līdz septītajam stāvam, arī Ivars jūtas paguris. Viņš atzīst, ka pēdējo divu stāvu pievarēšana pat viņam prasa piepūli. Ivars, kurš Saharova ielā dzīvo jau gandrīz 20 gadus, secina, ka parasti lifta problēmas atrisinātas nevilcinoties – pat dienas laikā. Šoreiz vīrieša pacietības mērs ir pilns – SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) par likstu neliekoties ne zinis un tikai bārstot tukšus solījumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ivars
dzīvo nama 9. stāvā

Augustā viņi teica, ka ir lauzts līgums ar to, kas viņiem apkalpo liftus, teica, ka ir izsludināts jauns konkurss. Tad septembra sākumā bija informācija, ka konkurss ir noslēdzies un zināms uzvarētājs, bet liftu sakārtošot 12 nedēļu laikā, tas ir trīs mēnešos!”

Oktobra sākumā Ivars jau atkal sazinājies ar apsaimniekotāju, lai noskaidrotu, kad beidzot remontstrādnieki ķersies pie darba, taču izrādījies, ka darījums izčibējis un tiks izsludināts jauns konkurss. Ja cerējis, ka lifts tiks salabots līdz gada beigām, tad viss kļuvis neskaidrs. Tam, ka lifts pēc iespējas ātrāk jāsaved kārtībā, piekrīt arī Ivara kaimiņš Genādijs. Viņš norāda, ka to vajadzētu izdarīt līdz ziemai, jo iemītnieki esot ļoti neapmierināti. Savukārt Aivars atklāj, ka, kāpjot pa kāpnēm, novājējis un zaudējis pusotru kilogramu, taču uztraucas par vecākās paaudzes iedzīvotājiem, kuriem ir pārvietošanās grūtības.

Latvijas Namu pārvaldītāju asociācijas prezidents Vitolds Peipiņš norāda, ka liftu kompāniju Rīgā ir ļoti daudz, taču RNP jāveic gara procedūra – jārīko konkurss, jāizvēlas pretendents, kur varot atklāties arī savtīgas intereses. Tiekot izvēlēta viena firma, taču tā ar apjomīgo darbu netiekot galā.

Vitolds Peipiņš
Latvijas Namu pārvaldītāju asociācijas prezidents

“RNP šīs problēmas nerisina, tātad likumā šobrīd ir piešķirtas šīs tiesības dzīvokļu īpašniekiem jebkurā mirklī aiziet no RNP un sākt pašiem pārvaldīt māju caur biedrību. Sliktākā gadījumā var noslēgt arī ar citu pārvaldnieku un tā atrisināt šo problēmu.”

Pārvaldniekā skaidro, ka ieilgusī liftu sāga pamazām tiek risināta. Veikts atsevišķs iepirkums, un no 33 pavasarī salūzušajiem liftiem šobrīd salaboti gandrīz divdesmit. Pārstāvis Krists Leiškalns piekrīt, ka darbi pamatīgi iekavēti, taču noliedz, ka neveiksmju ķēdei pie vainas būtu savtīgas intereses.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krists Leiškalns
RNP pārstāvis

“Apzinoties to situāciju, ka tas ir absolūti nekomfortabli, tas ir traucējoši, apgrūtinoši augšējo stāvu iedzīvotājiem, mēs šobrīd nevaram šo procedūru pasteidzināt, tā ir noteikta normatīvajos aktos.”

Jau pavisam drīz savu rindu pie mehāniķa sagaidīšot arī tie lifti, kas salūzuši kopš vasaras, tostarp Andreja Saharova ielā. Atšķirībā no citām reizēm šoreiz pieteikušies vairāki potenciālie darba veicēji! Cik – to pārstāvis gan neatklāj. Izsludināts jauns iepirkums, pieteikumu iesniegšanas termiņš beidzies un šobrīd notiekot izvērtēšanas process. Tas risināšot liftu apkalpošanas problēmu turpmāk, ne tikai lai salabot šobrīd saplīsušos liftus. Līgums ar jauno liftu apkalpošanas uzņēmumu tikšot slēgts tuvāko dažu nedēļu laikā.

Informēta par problēmu ir arī Rīgas domes vadība. Kā plānots situāciju risināt, pārstāvji raidījumam “Bez Tabu” atbild rakstveidā.

Iveta Zalpētere
Rīgas pašvaldības Kapitāla daļu turētāja pārstāve

“Situācija ar liftu apkalpošanu RNP nav apmierinoša. Tās ir sekas iepriekš noslēgtajiem līgumiem, un uz to norāda arī neatkarīgo auditoru secinātais. Vairāk nekā mēnesi amatos ir jaunā RNP valde un padome. Šis ir viens no aktuāli risināmajiem jautājumiem, un, pēc manā rīcībā esošās informācijas, uzņēmuma valde pie tā strādā.”

Kādi konkrēti ir jaunās uzņēmuma valdes veicamie darbi, lai problēmu atrisinātu, sīkāk gan netiek paskaidrots.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm