tv3.lv

Drīzumā dūmu detektori ikvienā mājā būs obligāti! Šobrīd tikai deviņi procenti Latvijas iedzīvotāji tos izmanto

2018. gada 30. martā 19:45

Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests aptaujā noskaidrojis, ka šobrīd tikai 9 procentiem Latvijas iedzīvotāju, dzīvojamās platības ir aprīkotas ar dūmu detektoru. Drīzumā to uzstādīšana būs obligāta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valdības apstiprinātie ugunsdrošības noteikumi paredz, ka no 2020. gada 1. janvāra mājokļos būs jābūt vismaz vienam dūmu detektoram. Ja dzīvojat mājā vai divu līmeņu dzīvoklī, tad katrā stāvā jābūt vismaz vienam dūmu detektoram.

2017. gadā ugunsgrēkos gāja bojā 79 cilvēki. Nevienā gadījumā bojāgājušo dzīvojamās telpas nebija aprīkotas ar dūmu detektoriem.

Ganita Sudāre
VALSTS UGUNSDROŠĪBAS UN GLĀBŠANAS DIENESTA PĀRSTĀVE

Dūmu detektoru galvenais uzdevums ir ar skaņas signālu brīdināt iedzīvotājus par piedūmojumu. Kad cilvēks aizmieg, tad oža aizmieg reizē ar viņu un tā pamostas pēdējā. Guļošs cilvēks retāk saodīs dūmus, bet skaņas signālu dzirdēs noteikti.

Visizplatītāko dūmu detektoru cena svārstās ap sešiem eiro, tie ir pieejami arī sadzīves un būvniecības preču veikalos. To uzstādīšana ir elementāra. Lai dūmu detektors darbotos, tam nepieciešama baterija. Ja jūsu dzīves telpa aprīkota ar signalizāciju, tad varat iegādāties advancētākus detektorus.

Māris Tauriņš
PĀRZINA DŪMU DETEKTORU KLĀSTU

Dārgākie dūmu detektori maksā 150-200 eiro. Tos ir iespējams savienot ar telefonu. Ir redzēts, ka veikalos tirgo arī dūmu detektoru imitiācijas. No tādiem vajadzētu izvairīties. Detektoru uzstādīšana ir pavisam vienkārša un neprasa daudz laika.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izvēloties dūmu detektoru, nepieciešams pārliecināties, ka uz iepakojuma redzama atsauce uz Eiropas standartiem. Tas apliecinās to, ka detektors ir atbilstošs prasībām.

Foto

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm