“Es biju šokā!” Rīdziniece tikko nopirktās auzu pārslās atrod tārpus

Rīdziniece Kristīne vēlējās vakariņās pagatavot suši, veikalā iegādājās rīsus, taču, atverot mājās iepakojumu, viņu sagaidījis nepatīkams pārsteigums – tārpi. Taču ar to viss nebeidzās – arī auzās viņa ieraudzīja tārpus.

Ieraugot rīsu pakā tārpus, Kristīne skapi kārtīgi dezinficēja. Pirms nedēļas viņa vēlējās saviem ciemiņiem brokastīs pasniegt auzu pārslu putru, taču situācija atkārtojās – šoreiz tārpi mielojās ar tikko nopirktajām auzu pārslām.

Kristīnes atrastie tārpi izskatās pēc pārtikas sviļņa, biežāk to sauc par pārtikas kodi. Ēdelīgajam kustonim pie sirds iet milti, makaroni, rīsi, žāvēti augļi, rieksti, tēja un putraimi. Pārtikas svilnim ir četras attīstības stadijas: ola, kāpurs, kūniņa un visbeidzot tauriņš.

Daiga Kunkulberga
Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes pārtikas un tehnoloģiju fakultātes docente

Ja pārtikas svilnis ir produktā, kas nopirkts veikalā – visticamāk, tas arī tur ir savairojies. Iespējams, ka līdzās atrodas produkti, kurus reti pērk, un tajos jau ir šie kāpuri, kuri pārlien uz citu produktu. Iespējams, ka plauktu stūros, maliņās vai pat zem plaukta ir nelielas vairošanās vietas. Ja ir silts un sauss – tie ir labvēlīgi apstākļi sviļņu attīstībai. Ļoti bieži arī mājās ir šie labvēlīgie apstākļi – iesāktas sauso produktu paciņas, plauktu stūri, drupačas. Ja iegādāto produktu noliek blakus, jau dažu dienu laikā uz to var pārrāpot kāpurs jaunas barības meklējumos.

Kristīnes video atrādām Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), šī gan neesot pirmā sūdzība, gana bieži patērētājiem gadās tārps pārtikas produktos. Ieteicams uzreiz PVD ziņot, lai varētu veikt pārbaudi. Dienesta pārstāve Vineta Grīnberga iesaka produktus glabāt hermētiski noslēgtos traukos.

Sieviete auzu pārslas un rīsus iegādājās veikalā “Maxima”. Tā pārstāve Laura Bagātā gan norāda, ka plauktus pēc mūsu ziņojuma pārbaudīja un neko aizdomīgu nekonstatēja. Arī viņa aicina patērētājus šādās situācijās vērsties pie veikala darbiniekiem, lai atgūtu iztērētos līdzekļus.

Kristīne iegādājās “Dobeles Dzirnavnieka” produkciju, arī uzņēmums uzskata, ka kāpuri neattīstījās viņu ražotnē, jo notiekot rūpīgas pārbaudes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziemā no pārtikas sviļņiem esot vieglāk atbrīvoties, jo tad tie nemigrē. Šobrīd bailēs, ka tārpi atgriezīsies, Kristīne produktus glabā ledusskapī.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm