tv3.lv

Mamma vīlusies "Jungle pop" saldējumā – tas vairs nesasalstot

Veikalos var iegādāties “Jungle pop” iepakojumus ar 10 saldējumiem, kas paredzēti sasaldēšanai mājās. Kā norāda kāda “Bez Tabu” skatītāja, jau aptuveni pusgadu saldējuma sula vairs nesasalstot.

2019. gada 21. martā 19:40

Iepakojumā ir desmit saldējumi, četri no tiem ar kolas, trīs ar apelsīnu, trīs ar zemeņu garšu. Raidījuma skatītājas ģimene šos saldējumus regulāri iegādājoties, taču aptuveni pēdējo pusgadu ne apelsīnu, ne zemeņu garšas saldējumus neizdodas sasaldēt. Tajā pašā laikā – saldējums ar kolas garšu sasalst un ir izmantojams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp vecākiem pat izcēlusies diskusija, vai drīkst šo produktu dot bērniem, ja saldētavā sula nesasalst.

Mamma

Pēdējā pusgada laikā to iegādājoties, esam pamanījuši, ka, nostāvot 24 stundas saldētavā, tas nesasalst. Sasalst tikai ar kolas garšu, ne ar zemeņu, ne ar apelsīnu garšu nesasalst. Kas var nesasalt saldētavā -20 grādos?

“Jungle pop” ražotāja “Rīgas piensaimnieka” pārstāve Ilva Veidemane norāda, ka produkta receptūra neesot mainījusies jau teju 10 gadus. “Tam jāsasalst tāpat kā iepriekš. Proti, kolas garšas saldējumam ir jāsasalst nedaudz ātrāk. Savukārt apelsīnu un zemeņu saldējumu sasalšana notiek nedaudz lēnāk, jo tam pievienotajās augļu sulās ir lielāks sausnas saturs, kas produkta sasalšanas procesu padara ilgāku. Optimāli, ja produkts uz 24 h tiktu ievietots saldētavā, kurā būtu -18 grādu pēc Celsija,” stāsta uzņēmuma zīmolu vadītāja Veidemane.

Latvijas Universitātes ķīmijas profesors Andris Actiņš norāda, ka produkta sasalšanu kavē tā sastāvā esošais cukurs. “Ja klāt ir cukurs, pirmie kristāli sāks veidoties pie -2, -3 grādiem. Kad ūdens sasalst, sanāk, ka cukura koncentrācija palielinās tajā šķīdumā, visu laiku sasalšanas temperatūra krītas,” atklāj ķīmijas profesors.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm