tv3.lv

Mazo siguldiešu vecāki neizpratnē, kāpēc viņu atvases bērnudārzā dzirda ar krāna ūdeni!?

Pēc skandāla Siguldas bērnudārzos, kad vairākiem audzēkņiem tika konstatēta smaga saslimstība ar zarnu nūjiņas izraisītu infekciju, bērnu vecāki ir kļuvuši īpaši modri. Viņiem radušās aizdomas par vēl kādu apdraudējumu veselībai.

2019. gada 2. oktobrī 20:15

Vairāku bērnu vecāki ir neapmierināti, ka viņu atvases bērnudārzos dzirda ar krāna ūdeni.

Bērna tētis

Esmu pamanījis, ka PII “Tornīši” vairs bērniem nav pieejams dzeramais ūdens un šobrīd bērni lieto uzturā ūdeni no krāna. Bērnudārzā par šo nav pilnīgi nekādas informācijas, un liekas, ka tas tiek slēpts no vecākiem. To uzzināju, kad bērns mājās izstāstīja. Nevar arī nekur redzēt ūdens analīžu rezultātus, kādu ūdeni bērni lieto un vai to vispār drīkst lietot bērnu uzturā?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sašutuši arī vairāki citi vecāki un viens pēc otra sūta ziņas “Bez Tabu”.

Bērnudārza audzēkņa mamma

Esmu sašutusi, bērnudārzā “Tornīši” bērniem dod ūdeni no krāna. Kādu laiku atpakaļ vēl bija dzeramais ūdens lielajās pudelēs, bet tagad ūdeni lej no krāna. Kā var taupīt uz bērnu veselību?! Varbūt arī tualetes papīra vietā būs jānes avīzes?! Vēlos palikt anonīma, jo mani noteikti apvārdos.

Bērnudārza vadītāja apliecina, ka tiešām lieto dzeramo ūdeni no krāna. Šādu lēmumu pieņēmusi, jo dārziņā bērnus audzinot dzīvot un domāt videi draudzīgi, lai pēc sevis radītu pēc iespējas mazāk atkritumu. Zinot, cik lielu ļaunumu dabai nodara plastmasa, nolēmusi atteikties no ūdens plastmasas fasējumā. Pirms pieņemt šādu lēmumu, lūgusi “Bior” veikt ūdens analīzes. Vien tad, kad tika apstiprināts, – ūdens no krāna atbilst visām prasībām, sāka savā iestādē krāna ūdeni lietot uzturā.

Siguldas novadā centralizētos dzeramā ūdens piegādes un notekūdeņu novadīšanas pakalpojumus nodrošina SIA”Saltavots”. Tās pārstāvis apstiprina, ka ūdens kvalitāte ir ļoti laba. SIA “Saltavots” savā darbībā jāievēro virkni normatīvo aktu, tai skaitā attiecībā uz piegādātā dzeramā ūdens kvalitāti. Katru gadu tiek izstrādātas dzeramā ūdens monitoringa programmas un saskaņotas Veselības inspekcijā. Saskaņā ar monitoringa programmā noteiktajiem parametriem regulāri tiek veiktas dzeramā ūdens analīzes. Rezultāti ir ļoti labi. To uzrāda arī pēdējās analīzes, kas veiktas septembra beigās. Ūdeni no krāna varot dzert droši.

“Tornīši” vadītāja akcentē, ka ir atteikusies no ūdens, kas ir fasēts lielajos plastmasas traukos arī tādēļ, ka šāda pieredze ir arī citā Siguldas dārziņā “Ieviņa”. Tur tas notiek pēc bērnu vecāku iniciatīvas jau divus gadus. Regulāri tiek sekots krāna ūdens analīžu rezultātiem. Tie vienmēr esot  ļoti labi, un bērnu vecākiem iebildumu neesot. Kālab lai nelietotu uzturā ūdeni no krāna, ja tā kvalitāte nav sliktāka kā tam, ko var nopirkt par maksu?

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm