tv3.lv

“Prozit” konfektes pārdod arī nepilngadīgajiem?

Ar “Bez Tabu” sazinājās skatītāja Kristīne, kura ir nobažījusies par “Laimas” ražoto konfekšu ar alkohola saturu, piemēram, “Prozit”, pārdošanu bērniem. Lai viestu skaidrību, “Bez Tabu” sazinājās ar ražotāju.

2018. gada 27. martā 10:11

“Laima” pārstāve Lineta Mikša norāda: “Prozit” konfektes nav paredzētas bērniem – to “Laimas” ražotājs norāda arī uz ikviena konfekšu iepakojuma.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lineta Mikša
“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” pārstāve

Saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu “Laimas” ražotās “Prozit” konfektes ir speciāli marķētas, norādot uz iepakojuma konkrēto alkohola saturu (18,5%), lai ikviens patērētājs zinātu, ka to sastāvā ir alkohols un šis saldums nav piemērots bērniem.

“Prozit” konfekte ir pārtikas produkts jeb saldums, kas nav alkoholisks dzēriens un par tādu nekļūst arī tad, kad tajā iepildīts cukura spirta sīrups ar aromātu. Alkoholiskajiem dzērieniem ir atsevišķs likums, toties pārtikas produktiem, kuru sastāvā ir alkohols, atsevišķi likumi par to tirdzniecību nav noteikti, bet ir prasība, ka uz šādu produktu iepakojuma ir jānorāda alkohola procentuālais saturs produktā.

Foto: “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”

“Vēlamies vēlreiz uzsvērt, ka ar mūsu produktu sastāvu var iepazīties uz fasēto produktu iepakojumiem. Sastāvā esošie produkti ir norādīti to daudzumam atbilstošā secībā, respektīvi, pirmie tiek minēti tie, kas ir procentuāli visvairāk,” norāda “Laima”.

“Mēs aicinām ikvienu iepazīties ar produktu sastāvu, kā arī sekot līdzi tam, ko bērni iegādājas.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm