tv3.lv

Saldējums ir našķis, kam vēlams iekļauties 100‑200 kcal robežās. Uztura speciālistes Lizetes Pugas ieteikumi saldējuma mīļotājiem

Ilgi domājām, kādu saldējumu dot testēt uztura speciālistei, un izvēlējāmies tādu, kura sastāvā nav piena produktu. Un veiksmīgi, jo izrādās, ka uztura speciāliste Lizete Puga pati ar saldējumu drīzāk ir uz jūs. Tikmēr Lizetes bērniem tas ir mīļākais našķis. Šoreiz Lizetei nāksies testēt saldējumu, nezinot tā ražotāju, un vērtēt pēc kritērijiem – garša, cena, sastāvs, iepakojums, figūrai draudzīgs.

Uztura speciāliste, pagaršojot pirmo saldējumu, kas ir kokosriekstu un aveņu, ar pirmajiem kumosiem atzīst, ka skābas garšas vasaras našķi ir viņas mīļākie un viņai problēmas nesagādā pateikt, ka tas ir ar avenēm un kokosriekstiem. Tāpat otrā saldējumā nekļūdīgi uzmin dateļu klātbūtni un arī bez bēdu nosauc ražotāju, piebilstot, ka tas nav parasts saldējums. Un tas tiesa, jo šoreiz testēšanai izvēlēt saldējums bez piena produktiem sastāvā, vegānais saldējums, ko ražo “Avenei”. Pirms izteikt verdiktu un vērtēt saldējumu, Lizete vien atklāti teic, ka viņai šķiet, – bērniem piemērotāks sulas saldējums būtu trauciņā, nevis uz kociņa.

Lizete Puga
uztura speciāliste

Saldējumi uz kociņa izskatās skaisti, svaigi un veselīgi, bet no bērna puses, šāds saldējums ir izaicinošs. Tā kā viņi ēd lēnām, viss sāk kust un pilēt, tāpēc man prasītos šis saldējums trauciņā.

Otra piebilde ir par sastāvu. Visnotaļ veselīgs un visas sastāvdaļas ir saprotamas, tas atbilst tādam saldējumam, kādu mēs varam pagatavot paši sev mājās. Tiesa, viņa mudina atcerēties, ka sastāvā minētais kokosriekstu krēms ir jānoskrien fiziskās aktivitātēs. Trešā piebilde ir cena, uztura speciāliste teic, ka gribētos, protams, lai šāds veselīgs saldējums būtu cenas ziņā pieejamāks.

Bet, kad apciemojam ražotni un paši savām acīm pārliecināmies, ka viss process ir tīrs roku darbs, protams, kļūst skaidrs, ka tas nevar būt lēts našķis.

Kopumā uztura speciāliste šo saldējumu atzīst par labu esam, ar piebildi, ka tas ir un paliek našķis, uzsverot, ka vienam saldējumam būtu labi iekļauties 100-200 kcal robežās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

– Garša 5

– Cena 2

– Sastāvs 5

– Iepakojums 4

– Figūrai draudzīgs 5

Kopā 21

Pārtikas un veterinārais dienests, kas šo ražotāju uzrauga, pārbaudot divas reizes gadā, ražošanas procesā pārkāpumus nav atklājis, inspektori norādījuši, ka jāizvērtē veselīguma norādes marķējumā, tās balansē uz pārkāpuma robežas.

Raidījuma vadītāja
Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm