Vardes simbols uz pārtikas preču iepakojumiem samulsina pircējus

Sociālos tīklos strauju popularitāti guvis kāds video ieraksts, kurā stāstīts, ka jāizvairās no preču iegādes, kur uz iepakojuma attēlota varde. Veikala pārstāve skaidro simbolu nozīmi.

Aplūkojot veikala plauktos esošās preces, jāsecina, ka uz iepakojuma redzami dažādi marķējumi. “Bez Tabu” uzrunātie iedzīvotāji atzīst, ka lielāko daļu no tiem neatpazīst, kā arī nezina to nozīmi.

Veikala pārstāve norāda, ka produkti ar starptautiski atzītiem marķējumiem var būt nedaudz dārgāki par līdzvērtīgiem produktiem, taču, tos iegādājoties, pircējs atbalsta cīņu par labāku pasauli un mūsu nākotni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Antra Birzule
“Lidl” pārstāve

Zaļā varde uz iepakojuma nozīmē, ka izejvielas produktam ir augušas, novāktas, pārstrādātas gatavos produktos ar daudz lielāku atbildību pret vidi, pret resursiem. Šī atbildīgā rīcība tiek kontrolēta. Nevar vienkārši izdomāt un uz iepakojuma uzlikt zaļo vardīti. Informācija, ka šajos produktos tiek likts varžu kaulu pulveris, ir maldīga. Kurš ražotājs, tirgotājs iedomātos kaut ko tādu darīt? Pirmkārt, kaut ko tādu likt savos produktos. Otrkārt, vēl ar to lielīties un to attēlot uz savas etiķetes? Šī zīme apliecina tirgotāja, ražotāja, audzētāja godprātīgu attieksmi pret vidi, cilvēkiem.

Atsevišķiem pircējiem nesaprotami varētu būt arī uz iepakojumiem redzamās trīs burtu kombinācijas, piemēram, “MSC”, “ASC”.

Antra Birzule
“Lidl” pārstāve

“MSC” nozīmē, ka zivis iegūtas ar atbildību pret vidi. Rūpīgi uzraugot, kur, kā un kad tās ir zvejotas. Galvenais uzdevums ir nesamazināt bioloģisko daudzveidību jūrās un okeānos. Viegli ir nozvejot daudz un lieki, izmantojot nepareizas zvejas metodes. Tajā brīdī samazinām mūsu nākotnes metodes uz pietiekamu bioloģisko daudzveidību jūrā. “ASC” nozīmē, ka šajos gadījumos ar lielu atbildību strādāts ar akvakultūras produktiem. Lielākoties “ASC” redzams uz garneļu, vēžveidīgo preču iepakojumiem.

Pārtikas un veterinārajā dienestā uzsver, ka inspektori lielāku vērību pievērš tam, vai uz iepakojuma atspoguļota obligātā informācija.

Sastopoties ar iepriekš neredzētu marķējumu, talkā var ņemt internetu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm