“Es vēl nezinu savu misiju uz šīs zemes.” Dziedātāja Laima Vaikule par likteni, gaidāmajiem 70 un nākotni

“Bez Tabu” komanda viesojas pie dziedātājas Laimas Vaikules un aprunātos par gaidāmo jubileju, skaistākajiem dzīves mirkļiem un nākotnes plāniem.

Droši vien vairums zina leģendāro dziedātāju Laimu Vaikuli, tomēr ne visi zina, ka Laima ikdienu pavada Jūrmalā. Un, ja kādam šķiet, ka Laimas Latvijā nekad nav, tā neesot patiesība. Viņa atklāj, ka Jūrmalā uzturas teju visu laiku, tikai neviens viņu neredz, jo Laima atrodas mājas otrā pusē, kura no ceļa nav redzama. Mājas pagalmu rotā kopts dārzs, skulptūras un turpat skraida Laimas mīlule – sunenīte Eimija. Laima stāsta, ka savu ikdienu pavada dārzā un mīl dabu.

Visu karjeras laiku Laima bijusi spilgta ne tikai ar spēcīgo vokālu, bet arī ar tērpu izvēli. Viņa strikti nosaka, ka nekad nevilktu mugurā ko tādu, kas pašai nepatīk, tomēr ikdienā izvēlas vienkāršus tērpus un nenēsā ne auskarus, ne citas rotaslietas. Galvenais esot ērtums. Un, lai justos labi jebkurā tērpā, Laima cītīgi seko līdzi savam izskatam un arī svaram – aprīlī deviņu dienu laikā nācies nomest pat deviņus kilogramus, bet nu Laimai esot jauna diēta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr ne diētas, ne skaistas kleitas nav tas, ko Laima sauc par savu skaistuma noslēpumu.

Laima Vaikule
dziedātāja

Laima Vaikule

“Svarīga ir matu kvalitāte, zobi, āda, kurpes. Tās ir lietas, kas ir svarīgas. Viss pārējais nav svarīgi. Tālāk ir tikai dvēsele.”

Nākamgad Laima svinēs apaļu jubileju – 70 gadus, tomēr viņa par dzimšanas dienām ne domā, ne tās svin. Un uz tiem 70 balles nebūšot. Kādu reizi Laima lēmusi dzimšanas dienu nosvinēt vasarā (kaut gan patiesībā svētki martā), uzaicinājusi cilvēkus, saņēmusi ziedus un dāvanas, bet sapratusi, ka jūtas šausmīgi, jo tikusi pie pārlieku lielas uzmanības. Viņai patīk būt uzmanības centrā tikai uz skatuves.

Šo gadu laikā Laimas dzīvē bijuši nesaskaitāmi daudz skaistu mirkļu, tomēr primāri viņa ir pateicīga vecākiem.

Laima Vaikule
dziedātāja

Laima Vaikule

“Es sapratu, ka no manis nekas nav atkarīgs. Manā dzīvē ir tā, ka… man tā ir iznācis, ka es neko nevaru plānot. Man viss iznāk otrādi. Man ir liktenis, es noteikti to zinu. Nekādas saistības ar mani nav.”

Un vēl ir tikpat daudz lietu, ko vēl gribētos izdarīt – izaudzināt suni, iemācīt lietas māsas bērniem un saprast savu misiju uz šīs zemes. Un ir tikai viena lieta, ko Laima darītu citādi, ja tiktu dota iespēja savu dzīvi izdzīvot vēlreiz – viņa kļūtu par ķirurgu, plastisko ķirurgu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Laima pēc pāris dienām dodas uz Ameriku, un tad viņu atkal satikt un redzēt varēsim jūlija beigās festivālā “Laima RendezVous Jūrmala” no 26. līdz 30. jūlijam.

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm