tv3.lv

Ģimenei, atgriežoties ar prāmi Zviedrijā, liegts ņemt līdzi trīsgadīgo dēlu

2020. gada 28. jūlijā 13:11

Latviešu ģimenei, pandēmijas laikā vēloties atgriezties Zviedrijā, kur dzīvo jau vairākus gadus, liegts uz kuģa ņemt līdzi trīsgadīgo dēlu.

Marita ar vīru un bērnu dzīvo Zviedrijā, taču atvaļinājumu nolēmuši pavadīt dzimtenē – Latvijā. Tam tuvojoties beigām, Marita sazinājusies ar kompāniju “Tallink Latvia”, lai noskaidrotu, vai prāmja brauciens augustā ir spēkā. Izrādījies, ka no trim ģimenes locekļiem uz kuģa ļauts kāpt tikai diviem!

Marita
Vēlas doties braucienā ar bērnu

“Un tajā brīdī viņa saka: “Nē, atvainojiet, tad jūs nevarat izmantot šo pakalpojumu!” Tas mani ļoti izbrīnīja. Es it kā nepārkāpju nekādus noteikumus, es drīkstu braukt, izmantojot šo pakalpojumu, esmu darba braucienā. Vienīgais iemesls tas, ka man ir bērns, tāpēc es nedrīkstu. Es konsultantei jautāju, vai es drīkstu braukt darba darīšanās un izmantot pakalpojumu, viņas atbilde bija: “Jā!” Vai bērns jāatstāj Latvijā, viņa saka: “Jā!” Un tas mani ļoti šokēja. Es jautāju, vai tad man viņš jāatstāj bērnunamā, ostā vai… ļoti muļķīgi!”

Konsultante pamatojusi lēmumu ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem, kur teikts, ka starptautiskos pasažieru pārvadājumus caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu neveic uz valstīm, kurās ir reģistrēta liela Covid-19 infekcijas izplatība, izņemot gadījumus darbiniekam jānokļūst darbā un pārvadātājam par to iesniegts apliecinājums.

Satiksmes ministrijas pārstāve Vineta Kleina papildina, ka saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra publicētajiem datiem ir valstis, uz kurām šobrīd aizliegts doties. Šo valstu saraksts katru piektdienu tiekot aktualizēts, un šobrīd tajā ir iekļautas astoņas valstis, arī Zviedrija. Uz to varot doties tikai tās personas, kuras ir darba attiecībās Zviedrijā, kuru darba devējs ir pārvadātājam iesniedzis sarakstu ar cilvēkiem, kam plānots doties darba jautājumu risināšanā. Šos braucienus sauc par nodarbinātības reisiem.

Marita ir neizpratnē, jo pirms divām nedēļām kopā ar bērnu atceļojuši no Zviedrijas uz Ventspili ar citas kompānijas prāmi. Kāpt uz kuģa neviens nav liedzis. Sazināmies ar abiem pārvadātājiem – mums par pārsteigumu, konsultanti iesaka bērnu iekļaut darba devēja izziņā un droši ņemt līdzi.

Tomēr, tiekoties intervijā, “Tallink Latvia” pārstāve Eiženija Zariņa gan saka ko citu, paskaidrojot, ka MK noteikumi ir strikti un tie nenosaka, ka drīkstētu ceļot arī darbinieku ģimenes locekļi. Marita gan nesaskata noteikumos liegumu vecākiem pievienoties arī atvasēm, uzskatot, ka uzņēmums tos interpretē diskriminējoši ģimenēm ar bērniem. “Tallink Latvia” pārstāvji gan piekrīt, ka Ministru kabineta noteikumos manāma nepilnība un, šķiet, neviens nav padomājis, kā rīkoties, ja kopā ar pasažieriem braucienā nepieciešams ņemt līdzi arī bērnu. Ārlietu ministrijā paskaidro, – vienīgais risinājums ir meklēt citu nokļūšanas ceļu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Esēnija Zīriņa
“Tallink Latvia” pārstāve

“Tallink Latvia” ievēro šos Ministru kabineta noteikumus, un pārkāpt mēs tos nedrīkstam, viņi tiek skaidri definēti. Un tai pat laikā mēs varam piedāvāt pasažierim risinājumu, kā var aizceļot citādāk. Cilvēki var paši doties ar savu transportlīdzekli. Tas ir viens no risinājumiem. MK noteikumos tas nav aizliegts.”

“Tallink Latvia” aicina Maritu sazināties ar uzņēmumu un sola atdot naudu par biļetēm tuvāko pāris nedēļu laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm