tv3.lv

Hakeri iztukšo Ventspils iedzīvotājas bankas kontu. Sieviete ir neizpratnē, kā tas iespējams?

Ieraugot, ka bankas konts ir iztukšots, ventspilniece Lība neticējusi savām acīm. Vairākos maksājumos uz ārvalstīm no viņas konta pārskaitīti 719 eiro.

2018. gada 30. martā 9:00

Stundas laikā veikti divpadsmit pārskaitījumi – sākot no pieciem eiro, beidzot ar gandrīz divi simti. Parasti saņem īsziņu, ja veic maksājumu, kuru summa lielāka par 30 eiro, bet šoreiz nekas tāds neesot noticis. Ka hakeri uzlauzuši viņas kontu, ziņojusi gan bankai, gan policijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izrādās, nauda pārskaitīta uz ASV un Lielbritāniju, uz starptautisku taksometru firmu “Uber”.

Lība uzrakstīja vēstuli un saņēma atbildi, ka uzņēmuma pārstāvji labprāt palīdzētu, bet nevarot, jo viņu kontā Lības nauda nav ieskaitīta un neuzrādoties, ka šādu pakalpojumu viņa jelkad izmantojusi. Rakstījuši, lai sazinoties ar savu banku.

Lība tā arī izdarījusi. Baņķieri sacījuši, ka pēc 30 dienām naudu ieskaitīs viņas kontā atpakaļ. Gaidījusi 30 dienas, no naudas ne miņas.

Sazinājusies ar banku vēlreiz. Saņēmusi atbildi, iespējams, būs jāgaida 110 dienas. Sieviete ir neizpratnē, kālab tik ilgi, ja zināms, kas kontu uzlauzis. Ja naudas nav taksometru firmas kontā, tad tā pienākoties viņai.

“Luminor bank” pārstāvis skaidro, cik ilgā laikā naudu pārskaita klientam, ja ir krāpniecisks gadījums, un, kāpēc fakts, ka stundas laikā no Lības konta veikts pirkums divos dažādos kontinentos, neizraisījis aizdomas un paskaidro, kāpēc.

Policijas pārstāve informē, ka visbiežāk hakeri uzglūnot to personu bankas kontiem, kuras veic pirkumus internetveikalos. Lai ievilinātu savos tīklos, bieži vien izveido viltus interneta vietnes, kas vizuāli atgādina pazīstamus portālus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lība apgalvo, ka interneta veikalos iepērkoties vien reizēm un tikai zināmos. Izmanto spēcīgas paroles un neesot bijis nekādas saistības ar taksometru firmu, uz kuru pārskaitīta nauda.

Bankas pārstāvis sola naudu ieskaitīt Lības kontā jau tuvākajās dienās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm