"Fočēja mani, nu fočē manus bērnus!" Mamma sajūsmā par nemainīgu tradīciju

Divu bērnu mamma Diāna, uzzinot par gaidāmo fotografēšanos bērnudārzā, bijusi pamatīgi pārsteigta. Viņas bērnus fotografēs tā pati foto kompānija, kas fotografēja arī viņu pašu, kad vēl mācījās skolā.

Aprunājoties ar draugiem un paziņām, Diāna noskaidrojusi, ka arī viņu atvases fotografē viena no divām lielajām fotokompānijām, kuru darbinieki savulaik fotografējuši tagadējos vecākus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Diāna
pozitīvi noskaņota

Mani bērni apmeklē bērnudārzu, kur pavisam drīz notiks fotografēšanās. Man šķita interesanti, ka manus bērnus fotogrāfēs “Mārītes fotostudijas” fotogrāfi. Kāpēc interesanti? Jo atceros, ka arī mani, kad mācījos skolā, fotografēja šīs pašas studijas fotogrāfi. Pavaicāju draugiem, arī viņiem šķiet smieklīgi, ka gan viņiem, gan viņu bērniem pie bildēm būs rakstīta viena un tā pati fotogrāfu studija. Kā izglītības iestādes izvēlas fotogrāfus? Varbūt tur līgumi saslēgti jau 30 gadus uz priekšu?

“Bez Tabu”, uzdodoties par foto kompānijas pārstāvi, nolemj veikt eksperimentu un apzvana vairākas izglītības iestādes, lai noskaidrotu, kādam procesam jāiziet cauri, lai no skolas administrācijas saņemtu atļauju iestādē organizēt fotografēšanos.

Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore telefonsarunā atsakās atklāt, kura kompānija šobrīd mācību iestādē fotografē skolēnus. Uzņēmums to darot jau gadiem ilgi, un šobrīd neesot iemesla mainīt pakalpojuma sniedzēju.

Inese Bandeniece
Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktore

Mūsu sadarbība ir jau gadu gadiem, domāju, ka augustā sarunājām. Mums vispirms jāviļas šajā firmā, kas mums šobrīd ir. Ar ko mums ir sadarbība, ar to mums ir. Mums taču nav jāatskaitās.

Olaines 1. vidusskolā fotografēšanās jau notikusi. Mums tiek ieteikts atsūtīt savu piedāvājumu, jo, iespējams, kādā filiālē skolēnus vēl tikai fotogrāfēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Olaines 1. vidusskolas pārstāve

Varbūt Jūs atsūtiet savu informāciju, varbūt būs vērts samainīt kaut ko. Kādi ir sadarbības nosacījumi. Mums, piemēram, šā brīža fotogrāfi skolotājiem dod lielās kolektīva bildes. Mums tā ir dāvaniņa. Ir savi bonusiņi par to, ka sadarbojamies. Skolotājiem dod bildes, reizi divos gados mainām arī tādu milzīgu baneri, kur visi skolotāji ir.

“Mārītes foto kompānijas” dibinātāja sakās esam pirmā, kura Latvijā organizēti sākusi apbraukāt skolas visā Latvijā. Ideja gūta viesojoties ziemeļvalstīs. Ja sākumā pati devusies uz skolām, tad tagad viņas vietā to dara amata brāļi.

Gadu laikā fotografēts teju ikkatrā Latvijas novadā un iemūžināti daudzi jo daudzi skolēni. Uzņēmuma vadītāja atklāj, ka gadu laikā skolēni pamatīgi mainījušies.

Mārīte Kalniņa
“Mārītes foto kompānijas” dibinātāja

Tagad ir citi laiki. Fotogrāfus izvēlas vecāki, iesaistās skolotāju kolektīvs. Mūsdienās ir grūtāk bērnus savākt, to man saka fotogrāfi. Katrs bērniņš ir citādāks, bet tomēr fotografēšanās ir notikums. Bērni kļuvuši atraktīvāki. Latgalē ir ļoti atvērti cilvēki, arī bērni ir brīvāki, ir rajoni, kur bērni vairāk noslēgušies sevī.

Fotografējot skolās jāstrādā ātri, nereti vienam bērnam, lai nekavētu mācības, nav iespējams veltīt vairāk par vienu minūti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

TV3 laika ziņu moderatore Rūta Dvinska atklāj, ka bērnībā ar lielu prieku gaidījusi fotografēšanos. Tas bijis liels notikums, kam gatavojās laicīgi. Trešajā klasē gan Rūta piemirsa pateikt mammai par fotografēšanos.

Rūta Dvinska
Ar prieku atceras fotografēšanos skolā

Es aizgāju tādā pelēkā T kreklā, kur virsū bija zilonis no mugurpuses, bija arī muļķīgs uzraksts. Atceros, kā ar draudzeni glābām situāciju. Izdomājām, ka jānovelk džemperis, lai paliktu tajā T kreklā. Sataisījām matus divās astēs ar tādām lielām, rozā lupatgumijām. Viss bija pilnīgi greizi, bet, skatoties tagad, man ir tā atmiņa. Mēs ar draudzeni mācījāmies dažādās skolās, esmu gājusi fotografēties arī pie viņas, lai mums būtu draugu foto.

Rūtas meitām dārziņā īpaša fotografēšanās netiek organizēta. Ikdienā vecākiem tiek sūtīti attēli no dažādām nodarbībām.

Skolu fotogrāfiem visvairāk darba ir mācību gada sākumā un beigās.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm