tv3.lv

Francūzis Latvijā trenējas maratonam, arhitekts apstaigā Islandi “krokšos”: darbā noslogotie rod laiku sirdslietām

22. septembrī 18:12

Fiziskas aktivitātes palīdz mentālajai veselībai, ļauj nomierināties, izvēdināt galvu un aizmirst par ikdienas rutīnu, pārliecināti ir darbos noslogoti cilvēki, uz kuru pleciem profesionālajā ikdienā gulstas daudz darba pienākumu un milzu atbildība.

“Bez Tabu” tikās ar arhitektu, Eiropas Sporta nedēļas vēstnesi Matiju Babri, kurš atklāja, ka viņa darbs nereti atņem svarīgās miega stundas, bet, kad darbi apdarīti, viņš dodas dabā. Matija un sievas Andras Martas izaicinājumi ir garie pārgājieni. Pēdējo sešu gadu laikā noieti vairāk nekā 12 000 km garu maršrutu Eiropā, Indijā, Ķīnā, Dienvidkorejā un Āfrikā.

Matijs Babris
Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis

Japāņi atklājuši, ka, dienas un nedēļas laikā noejot konkrētu skaitu kilometru, tas palīdz domāšanai. To varētu saukt par kājminamo domāšanu: katrs solis, ko speram, galvā fonā, “izprocesē” jautājumus, bailes, domas idejas. Labas un radošas idejas nerodas no sēdēšanas birojā. Nevari būt radošs, ja nav jaunu asociatīvo ierosinātāju. Tās ir lietas, ko ieraugi pirmoreiz. Ejot dabā, visu laiku ir kaut kas interesants. Pilsētā ir stabs, stabs, māja, māja, koks, koks. Tur ir grūti atrast ko jaunu, bet dabā redzi dzīvniekus, jaunu vidi. Tāpēc ir svarīgi doties dabā, ja grib būt radoši. Manā nozarē tas ir izdzīvošanas jautājums.

Matijs aicina uztvert sportošanu, došanos dabā un citas aktivitātes kā iespēju uzlādēties, nevis kā kaut ko apgrūtinošu. Pārgājienos, izraugoties spējām atbilstošus maršrutus, var doties ikviens, pārliecināts ir Matijs.

Matijs Babris
Eiropas Sporta nedēļas vēstnesis

Lai simbolizētu šīs nodarbes pieejamību, mēs parasti ejam “krokšos”. Tādējādi rādām, ka, no mājas izejot “krokšos”, var noiet apkārt, piemēram, Islandei. 2000 kilometru Islandē mēs 90 procentu ceļa gājām “krokšos”.

Matijs sevi dēvē arī par entuziastisku piedzīvojumu meklētāju un pētnieku, ir Latvijas Dabas tūrisma asociācijas līdzdibinātājs un šobrīd izstrādā doktora darbu par dabas tūrisma decentralizāciju, apvienojot dabas pieredžu tūrismu un arhitektūras inovācijas. Kopā ar biedrību “Movement Spontaneous” Matijs organizē arī iknedēļas pārgājienus, ekspedīcijas, laivu braucienus arī tepat Latvijā.

Foto: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

Francūzis Latvijā vada lielu veikalu un trenējas maratonam

“Bez Tabu” komanda tikās arī ar francūzi Žordānu Czapski, kurš ir pasaulē zināmās aktīvās atpūtas un sporta preču “Decathlon” ķēdes veikala vadītājs Latvijā. Arī Žordānam ir svarīgi uzturēt sevi labā fiziskā formā. Sportojot brīvajā laikā, viņš parūpējas par mentālo veselību, tāpēc profesionālās ikdienas lielā atbildības un stresa nasta nešķiet tik smaga. Tāpat Žordāns kūrē aktīvu laika pavadīšanu savam darba kolektīvam . Nesen “Decathlon Latvija” komanda saliedējās orientēšanās pasākumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žordāns Czapskis
“Decathlon Latvija” vadītājs

Mēs visi strādājam ļoti daudz. Ir svarīgi rast laiku mums pašiem, rast laiku, lai sevi uzmundrinātu, lai nodarbotos ar sportu, izsvīstu. Aktivitātes palīdz mentālajai veselībai, ļauj nomierināties, palīdz aizmirst pienākumus. Ļauj fokusēties uz sirdslietas baudīšanu. Sabiedrība vienmēr tiecas uz rezultātu, bet mēs aizmirstam sporta būtību. Tas ļauj būt veselam miesā un garā, būt laimīgākam.

Žordāna sirdslieta ir futbols, bet, vairākus gadus dzīvojot Latvijā, viņš pievērsies skriešanai. Viņa mērķis ir nākamgad noskriet Rīgas maratonu.

Žordāns Czapskis
“Decathlon Latvija” vadītājs

Tagad esmu spējīgs noskriet 12-15 kilometru. Tas man ir kas jauns. Tas bija izaicinoši pagājušogad, kad sapratu, ka nevaru spēlēt futbolu, bet sapratu, ka man ir jāskrien. Tāpēc skrienu visur: parkos, mežos. Pat pilsētā ir lieliskas vietas, kur skriet vai pastaigāties. Te ir meži, klusums, te nav neviena, tikai daba. Sports nav tikai par augstvērtīgiem rezultātiem, tā ir iespēja pavadīt kopā laiku ar cilvēkiem. Tās ir emocijas, ko varam izdzīvot kopā ar citiem un paši ar sevi.

Žordāna kopā ar ģimeni vislabprātāk nododas aktīvai atpūtai Siguldā un Jūrmalā. Visa saime ir ļoti sportiska. “Mana sieva arī skrien. Abas meitas nodarbojas ar jāšanas sportu un slidošanu. Latvija tam ir ļoti piemērota. Savukārt dēls spēlē futbolu,” par aktīvo ģimeni raidījumam stāstīja Žordāns.

Ar aicinājumu #piecelies un ar daudzveidīgu bezmaksas sporta pasākumu programmu visā Latvijā arī šogad notiek Eiropas Sporta nedēļa. Tās ietvaros pieejami sportiski un izglītojoši pasākumi, kas domāti ikvienam — neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Latvija ir viena no apmēram 40 valstīm, kurā ik gadu notiek Eiropas Sporta nedēļa ar mērķi – motivēt cilvēkus kļūt fiziski aktīviem ikdienā, vairot izpratni par fizisku aktīvu cilvēku ieguvumiem – veselībai, darba spējām, vispārējai dzīves kvalitātei.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm