tv3.lv

“Galvenais ir radīt imidžu, ka auto vienmēr ir tīrs.” Stiliste Žanna Dubska atklāj, kā uztur tīru savu automašīnu

Stiliste Žanna Dubska atklāj, ka automašīna ir viņas otrās mājas. Auto viņa pavada lielu daļu dienas, patīk būt pie stūres un patīk kārtīga un tīra automašīna.

Žanna atklāj, ka katru reizi pirms iekāpšanas automašīnā viņa ar lupatiņu noslauka apavus. Žanna tīrīšanai nevelta ilgu laiku – viņai nepatīk ilgi un pedantiski mazgāt auto. Viņa labāk auto aizved uz mazgātavu, kur tas tiek savests kārtībā. Vēl stiliste atzīst, ka viņai ir pašai savs auto mazgāšanas eņģelis – puisis, kurš atbild par Žannas automašīnas tīrību pirms un pēc kāda garāka brauciena.

Stiliste Žanna Dubska katru reizi, kad brauc iepirkties, ierēķina vismaz 10 minūtes mašīnas nomazgāšanai. Tomēr viņas auto netiek pucēts katru dienu.

Žanna Dubska
stiliste

“Galvenais ir imidžs – radīt imidžu, ka auto vienmēr ir tīrs. Tātad galvenais – krāsa. Vienmēr galvenais – krāsa. Paskatieties, viņa ir kastrolis, kurā nav redzami vislielākie netīrumi. It īpaši, ja ir raibs raksts – tu vari radīt iespaidu, ka – nu ļoti tīra sieviete!”

Žannai svarīgi, ka arī auto iekšpuse ir sakārtota un organizēta. Viņa taisa organizatorus – visas nepieciešamās lietas mašīnā tiek sakārtotas kastēs un tiek uzglabātas auto bagāžniekā. Arī zābakus Žanna neliek uz auto paklāja, bet gan uz speciāla paliktnīša bagāžniekā. Vēl bagāžniekā stilistei katram gadījumam glabājas augstpapēžu kurpes.

Auto eksperti iesaka rūpīgi izvērtēt, kādus tīrīšanas līdzekļus izmantot, nepirkt pašus lētākos un salona tīrīšanai neizmantot putas. Tās ir ne tikai kaitīgas cilvēka veselībai, bet arī grūtāku padara ķīmisko tīrītavu speciālistu darbu. Auto servisa “Greenline” vadītājs atklāj, ka putas tikai palīdz netīrumiem tikt ieberztiem dziļāk audumā. Servisa vadītājs arī apgāž mītu par auto salonu ādas krēsliem – arī tie ir jākopj kārtīgi un regulāri, pat ja šķiet, ka visas cepumu drupačas no tiem jau noslaucītas.

Rihards
Autoservisa “Greenline” vadītājs

“Āda ir jākopj, jebkura pora ir jāiztīra. Cilvēks izvada ļoti daudz vielas no sava organisma. Arī visas sliktās, piemēram, alkoholu. Tieši tas pats būs. Un ādas poras vienmēr būs, viņas ir jāattīra un jāsavasko kārtīgi, it īpaši pēc ziemas, jo, ja to nedarīs, tad āda, kā arī šeit ir redzams, jau sāk sprēgāt.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kad automašīnas salons savests kārtībā, nedrīkst aizmirst arī par ārpusi. Auto eksperti aicina būt īpaši vērīgiem tieši tagad- kad pavisam nesen beigusies ziemas sezona. Automazgātavas “Wash&Drive” pārstāvis mudina auto kārtīgi nomazgāt pavasarī, lai pēc gada uz auto neveidotos rūsa un citi bojājumi.

Dzintars
Automazgātavas “Wash&Drive” pārstāvis

“Kad mašīna ir smuka, nomazgāta, visiem zināms tautas ticējums un arī piedzīvots, ka putni savas dāvaniņas, izkārnījumus parasti mēdz atstāt uz tikko nomazgātas mašīnas, izbraucot no mazgātavas ārā. Protams, tas ļoti kaitē mašīnas virsbūvei, putnu izkārnījumi ir skāba vide, kas momentāni atstāj nepatīkamu iedarbību uz mašīnas virsbūvi, uz laku un ieēdas iekšā lakā.”

Dzintars iesaka putnu izkārnījumus no auto virsbūves notīrīt pēc iespējas ātrāk un atklāj veidu, kā to izdarīt visātrāk un vienkāršāk.

Dzintars
automazgātavas “Wash&Drive” pārstāvis

“Elementārākā metode būtu vienkārši nopirkt gāzētu minerālūdeni, apliet to vietu un ar salvetīti, lupatiņu noslaucīt.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm