tv3.lv

“Meitenes tiešām grib tos atkritumus vākt.” Aktrise Anta Aizupe ar meitām, dodoties dabā, savāc citu atstāto drazu

Aktrise Anta Aizupe, kuru televīzijas skatītāji iepazinuši tādos pašmāju seriālos kā “Ugunsgrēks”, “Viss pa jaunam” un arī filmas “Blakus” galvenajā lomā ir sešgadīgu dvīņu meitiņu Idas un Gunas mamma. Ģimene tieši pandēmijas laikā sāka aktīvāk doties dabā, aplūkojot vietējos ezerus un mežus.

Antai ar meitām ir tradīcija – dodoties dabā, pēc pastaigas uzrīkot pikniku. Āra maltītei viņa jau mājās īpaši sagatavojas, nevis ņem plastmasas šķīvīšus, bet gan saliek speciālas pusdienu kārbiņas, lai neradītu liekus atkritumus.

Aktrise savām meitām nav īpaši stāstījusi, kā jāuzvedas, dodoties dabā. Viņas zina, ka atkritumus mežā nedrīkst atstāt, turklāt, ja pamana kāda cita nomesto drazu, tad savāc.

Anta Aizupe, aktrise, dvīņu mamma

Ejot līdz jūrai pa mežu, redzam mētājamies pudeles. Meitenes tiešām grib tos atkritumus vākt. Man šķiet, ka jaunā paaudze var palīdzēt vecākajai, jo, manuprāt, bērni jau uzaug ar šādu apziņu, ka daba ir jāsaudzē. Saka gan, ka vajag trīs paaudzes, lai kaut kas mainītos. Laiciņš paies, bet mēs noteikti esam ceļa sākumā.

“To, ko atnesi, to savāc.” Ar šādu moto dabā iesaka doties Zaļās jostas pārstāve Laima Kubliņa. Lai nebūtu jāskrien meklēt atkritumu tvertne, viņa iesaka paņemt līdzi maisiņu, kur visai ģimenei samest atkritumus.

Jāatceras, ka dabā izmestie atkritumi tik ātri paši no sevis nepazudīs. Piemēram, ugunskurā iemestais plastmasas šķīvis līdz galam nesadegs. Savukārt nomestā stikla pudele vispār nesadalīsies.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm