"Pilns ar čināriem!" Atpūtnieku iecienītajā pludmalē čum un mudž no atkritumiem

“Bez Tabu” Rīgā, Vecāķu pludmalē, nelielā teritorijā ap soliņu atrod desmit izsmēķus, kas ir vieni no “nejaukākajiem” atkritumiem.

Jau pieminētie izsmēķi pilnībā sadalīsies aptuveni pēc 15 gadiem un vēlāk mikrodaļiņu izskatā nonāks cilvēku organismā. Kaut pludmalē izvietotas vairākas atkritumu tvertnes, kā arī norādes, ka peldzonā aizliegts smēķēt, tas saules staru ķērājus neattur no savu plaušu bojāšanas un apkārtnes piesārņošanas.

Sestdien visā Latvijā norisināsies “Pasaules talka”, kad atkal iegūsim jaunus sakoptus objektus. Bet, piemēram, pavasarī izveidoto atpūtas vietu Sarkandaugavā jau šobrīd iecienījuši vietējie.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieva Anita Rieksta
“Mežpils alus” pārstāve

Noteikti bija vērts šeit iekārtot atpūtas vietas. Esam novērojuši, ka pludmale patiesībā ir “atdzīvojusies”. Ik pa laikam arī paši atbraucam šeit apēst pusdienas. Novērojam, ka iedzīvotāji nu vairs neizvairās iet cauri pludmalei.

Alus ražotājs izsludināja konkursu par vides uzlabošanu, tajā pieteica vairāk nekā 200 projektu. Žūrija no tiem izvēlējās trīs, un katram piešķīra desmit tūkstošus eiro.

Izrādās, ka latviešu iedibinātā talkas tradīcija pasaulē plaši atskaņojusies un jau nākamgad par to zinās visas ANO dalībvalstis.

Aiva Rozenberga
“Pasaules talkas” pārstāve Latvijā

16. septembrī visa pasaule piedalīsies “Pasaules talkā”. Mēs varam teikt visiem mums paldies, jo “Pasaules talka” sākās Baltijas valstīs. Nākamgad “Pasaules talka” būs arī ANO atzīmējamo dienu kalendārā. Visas pasaules valstis atzīst, ka tālāk vairs nav kur iet, mums visiem kopā jāpalīdz. Tā ir pateicība cilvēkiem, kuri nav vienaldzīgi.

Vairāk par “Pasaules talkas” norisi var lasīt mājasalpā www.talkas.lv.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm