tv3.lv

Sestdien Pasaules talka! Latvju zemes sakopšanā roku pieliks arī ukraiņu tauta

17. septembrī jau piekto gadu norisināsies Pasaules talka, kurā piedalīsies 191 valsts, tajā skaitā Latvija. Tradicionāli iedzīvotāji ir aicināti iestādīt savu laimes koku un, protams, sakopt apkārtējo vidi. Šā gada Pasaules talkas vadmotīvs ir “Svinam un darām Latviju zaļu”.

Jau trešo gadu Pasaules talkas ietvaros Latvijā tiek veidoti Laimes koku parki, arī šogad trīs tādi jau tapa. Sestdien ikvienam ir iespēja iestādīt savu laimes koku. Ja ir paredzēts to darīt ārpus savas teritorijas, nepieciešams saskaņot ar atbildīgajām personām.

Ierasti katrs varēs talkot savās mājās vai doties uz speciāli organizētajiem pasākumiem Pierīgas teritorijā, kur talkotājiem pēc labi padarīta darba būs iespējams nobaudīt siltu zupu.

Vita Jaunzeme
Lielās talkas vadītāja

Līdz šim mēs tradicionāli koncentrējāmies uz laimes koku stādīšanu, bet šogad atkal esam atgriezušies pie atkritumiem. Pa vasaru cilvēki ir aizmirsuši, kā pareizi dzīvot uz šīs planētas.

Arī Ukrainas Vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko aicina savus pilsoņus sestdien talkot kopā ar mums Bišumuižas teritorijā, kur arī ir nepieciešams labiekārtot Latvijas Paralimpiskās komitejas teritoriju.

Oleksandrs Miščenko
Ukrainas vēstnieks Latvijā

Ļoti simboliski, ka šajās dienās mēs runājam par teritoriju atbrīvošanu un tīrīšanu. Šobrīd visa pasaule palīdz Ukrainai attīrīt mūsu teritoriju no politiskajiem atkritumiem. Visa pasaule cenšas, lai mēs varētu pēc iespējas ātrāk tikt pie politiskās tīrības. Latvijā mēs tīrīsim parkus, atbrīvojoties no atkritumiem, bet Ukrainā mums ir pavisam cits uzdevums. Tādēļ es aicinu ukraiņus piedalīties talkā šeit, Latvijā, ar pozitīvām domām, ka mēs palīdzam attīrīt arī mūsu dzimto zemi.

Starp citu, savu iestādīto laimes koku var atzīmēt arī īpaši izveidotā kartē.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm