tv3.lv

Aizkrauklietis Andris rīdziniekiem samaksā par jaunām riepām, bet paliek bešā

Šā gada 9. maijā aizkrauklietis Andris interneta veikalā pasūtīja jaunas vasaras riepas, taču līdz pat šai dienai nav saņēmis ne riepas, ne naudu. Interneta veikala mājaslapa vairs nedarbojas, un tirdzniecības vietā uzņēmumu nav iespējams atrast.

2019. gada 15. oktobrī 16:50

Četras riepas izmaksāja 129 eiro. Par piegādi līdz Aizkrauklei nācās samaksāt vēl 12 eiro. Kopā ar nodokļiem summa jau palielinājās līdz 170 eiro. Sākotnēji riepu pārdevējs solījis pasūtījumu piegādāt pēc trīs dienām, taču savu solījumu nav pildījis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Esot problēmas ar piegādātāju,” pārdevējs stāstījis Andrim, kad viņš ar lielām pūlēm beidzot sazvanīja internetveikala pārstāvjus. Pagājušas vairākas nedēļas, taču riepas tā arī netika izsūtītas. Galu galā, Andris ar pārdevēju vienojušies, ka darījums tiek atcelts un viņam tiek atmaksāta nauda, taču arī šo vienošanos www.musuriepas.lv pārstāvji nav pildījuši.

Andris
Iepircies www.musuriepas.lv

Ir pagājuši pieci mēneši, taču līdz pat šim brīdim neesmu saņēmis ne naudu, ne riepas. Viņus sazvanīt nav iespējams. Mēs sūtījām vēstules uz juridisko adresi, taču nebija reakcijas, vēstules atnāca atpakaļ.

Uzņēmuma juridiskā adrese norādītā kāda dzīvoklī Rīgā, Brīvības ielā. Uz “Bez Tabu” klauvējieniem neviens neatbild, kā arī kaimiņiene norāda: “Tur dzīvo cilvēki gados, kuri paretam iebrauc. Tagad tur jauna sieviete staigā.”

“Bez Tabu” viesojas arī adresē, kas iepriekš norādīta kā internetveikala atrašanās vieta. Teritorijas dežurante atzīst, ka mēs neesam pirmie, kas meklē Sia “Kemmi” jeb musuriepas.lv. “Viņus sāka meklēt, kad sākās ziema. Brauca, dežurēja,” stāsta dežurante. Tagad turpat darbojoties citi riepu tirgotāji, taču tiem neesot saistības ar iepriekšējo uzņēmumu.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Arī patērētāju tiesību sargi nevar sazināties ar negodīgajiem pircējiem.

Māra Ulme
Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve

Šā gada laikā esam saņēmuši četras sūdzības par šo uzņēmumu. Mēs nevaram nekādā veidā ar viņiem sazināties. Esam informējuši arī Uzņēmumu reģistru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SIA “Kemmi” savā rēķinā Andrim iekļāvis arī PVN pozīciju. “Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka šis uzņēmums no PVN maksātāju reģistra ir izslēgts jau pirms vairāk nekā četriem gadiem. Valsts ieņēmumu dienesta PVN daļas vadītāja Daiga Bereza atklāj, ka tas ir būtisks pārkāpums, par ko uzņēmums var tikt sodīts.

Daiga Bereza
VID PVN daļas vadītāja

Šī summa noteikti jāiemaksā budžetā. Valsts ieņēmumu dienests ir tiesīgs bezstrīdu gadījumā šo PVN piedzīt, kā arī 100% soda naudu. Ja komersants no pircējiem nelikumīgi pieprasījis šo nodokli, tas ir jāiemaksā budžetā.

VID gan nevarēs palīdzēt Andrim atgūt vismaz daļu samaksātās summas. Ģimene apsver iespēju ierosināt arī civillietu, taču jau tagad skaidrs, ka izdevumi varētu pārsniegt zaudēto summu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm