tv3.lv

Aktieri Elīna Vāne un Imants Strads atklāj izjūtas pirms teātru sezonas atsākšanas

2021. gada 10. jūnijā 18:14

Ar Valmieras teātra aktrisi Elīnu Vāni un Dailes teātra aktieri Imantu Stradu tiekamies viņu pagalmā Valmierā. Pārim joprojām ir spilgtā atmiņā pagājušā gada pavasaris, kad pandēmija uzsāka uzvaras gājienu arī Latvijā.

Elīna spēlējusi izrādi, kad starpbrīdī saņēmusi ziņu no režisora, ka viņa dzīvesbiedrei ir sarežģījumi ar vilcienu atgriezties Latvijā. Imants ar teātra kolēģiem bijis viesizrādēs dažādās Latvijas pilsētās un smejas: “Katru tautas namu, kur mēs bijām, pēc mums aizslēdza”.

Kopš aizvadītā gada oktobra aktieri ar skatītājiem nav tikušies. Aktieru darbs gan neapstājās, arī bez skatītājiem zāle izrādes tika spēlētas.

Elīna Vāne
Valmieras teātra aktrise

Kārtīgi strādājām. Mēģinājumi, izrādes bez skatītājiem. Viss tieši tāpat, bet bez skatītājiem. Tūlīt būs jau 20 gadu, kopš strādāju teātri. Pēkšņi pamanu reakciju no publikas, tiem teātra darbiniekiem, kuri sēž zālē. Izrādās, ka par gadu ir atrasts no tā. Iestājās pat mulsums. Kad būs pilna zāle, būs interesanti spēlēt.

Aktieri piedalījušies arī dažādos projektos. Darba apjoms krasi nesamazinājās, tomēr Imants Strads norāda, ka nedaudz bija iespēja izkļūt no “vāveres riteņa” un nedaudz rast laiku arī sev: “Trakākais, ja bez skatītājiem spēlētu pilnu repertuāru. Jauni iestudējumi, darbs neapstājās, iekšējais instruments visu laiku noskaņots.”

Valmieras teātris lēmis uz pirmo izrādi sestdien aicināt mediķus, kuri cīnījušies un joprojām cīnās par ikviena iedzīvotāja veselību un dzīvību. Jau nākamnedēļ vairāki Latvijas teātri vērs durvis vakcinētiem skatītājiem.

Evita Ašeradena
Valmieras teātra direktore

Par laimi, no 15. jūnija ir atļauts spēlēt izrādes vakcinētiem skatītājiem, mēs to metamies darīt. Šī ir pēdējā iespēja redzēt izrādes Valmieras teātra lielajā zālē pirms rekonstrukcijas, kas beigsies 2022. gada beigās. Pa to laiku viesosimies Dailes teātri, braukāsim apkārt. Spēlēsim arī Apaļajā zālē, kas rekonstrukcijas laikā būs atvērta. Tas ir sarežģīti spēlēt tukšai zālei. Tikšanās ar skatītāju pilnā, puspilnā zālē būs emocionāls, saviļņojošs mirklis.

Vakcinētiem skatītājiem zālē nebūs jāievēro distance un nebūs jāvalkā maskas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm