tv3.lv

Apbalvojumu plauktā izcelsies! Autors par īpašo “Trīs Zvaigžņu balvu” sportistiem – ķieģeli

Piektdien, 9. aprīlī, plkst. 21.10 TV3 būs skatāma “Trīs Zvaigžņu balva 2020” svinīgā ceremonija, kurā godināsim Latvijas sporta izcilības. Neilgi pirms ceremonijas “Bez Tabu” ieskatījās, kā radošā komanda gatavojas pasākumam, ko rīko, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības. Tāpat raidījums iztaujāja balvas, ko pasniegs laureātiem, autoru, mākslinieku Artūru Analtu. Analta radītā balva ir ļoti neparasta, veidota kā ķieģelis, kas rotāts ar zeltu.

2021. gada 9. aprīlī 19:00

Pagājušā gada Latvijas sporta izcilības “Trīs Zvaigžņu balvas” ceremonijā bija plānots godināt jau pērn, bet “stopkrānu” pasākumam norāva Covid-19 pandēmija. Balvu pasniegšanas ceremonijas filmēšanu atlika līdz šā gada pavasarim. Ceremonijas filmēšana norisinājās saskaņā ar valstī pieņemtajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem un Kultūras ministrijas vadlīnijām. Filmēšana “Hanzas peronā” tika organizēta tā, lai klātienē vienlaikus atrastos minimāls cilvēku skaits, uz filmēšanu tika aicināti tikai laureāti un skatītāju vietas zālē bija tukšas. Balva tiks pasniegta pirmo reizi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ilze Jansone
“Trīs Zvaigžņu balva 2020” ceremonijas producente

Tas ir jauns koncepts. Gatavojamies ar ļoti lielu atbildību. Šī nav milzīga balle un lielas svinības. Mēs to uztveram kā godināšanas pasākumu, ceremoniju, kurā ierodas tikai un vienīgi laureāti saņemt savas balvas. Uz vietas ir minimāls skaits cilvēku, radošā komanda, kas var realizēt šo filmēšanu.”

Ja citkārt līdzīgos pasākumos ierodas visi nominanti, arī viņu tuvinieki un uzzina laureātus ceremonijas laikā, šoreiz, lai nepulcētos kuplā skaitā, pārsteiguma momenta sporta saimei nebūs. Kurš saņems balvu – zina iepriekš. Un daļai laureātu balvas nodotas iepriekš, kas nofilmēts un arī tiks rādīts TV3 skatītājiem.

Ilze Jansone
“Trīs Zvaigžņu balva 2020” ceremonijas producente

Pandēmijas laikā jau izstrādājies iekšējais reglaments, kā organizē filmēšanas. Tiek veikta Covid-19 testēšana visai iesaistītajai komandai, tiek ievērota distance. Cilvēks, kurš ierodas, te atrodas iespējami īsu laiku. Respektīvi, ierodas, tiek nofilmēts un dodas prom.

Pagājušā gada izcilniekiem sportā mākslinieks Artūrs Analts radījis īpašu balvu – piecus kilogramus smagu apzeltītu ķieģeli.

Artūrs Analts
mākslinieks, balvas autors

Ķieģelis ir pamats, sports arī ir pamats, pamats cilvēkam. Tas dod izturību, disciplīnu tālākā dzīvē. Sportists būvē savu ceļu un neapstājas. Nav tā, ka viņš iegūst balvu un uzskata – viss, māja ir gatava. Mājai, karjerai vajag vēl ķieģeļus. Šis ķieģelis var kalpot kā papildu motivācija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Analts norāda, ka sportistiem ir daudz apaļu medaļu un citu apbalvojumu pierastā formā, tāpēc cer, ka zeltītais ķieģelis izcelsies apbalvojumu plauktā.

Artūrs Analts
mākslinieks, balvas autors

To istabā nevar nepamanīt! Šī balva ir roku darbs, bet citi apbalvojumi parasti ir industriāli veidoti. Sporta skatītājam var likties, ka ir ārkārtīgi viegli iesist vārtus, iemest bumbu grozā, kādam var likties, ka viegli ir arī uztaisīt ķieģeli, bet, līdz ko sāc taisīt šādu ķieģeli, patiesībā tas process ilgst trīs mēnešus.

Mākslinieks Analts atklāj, ka varen nopūlējies, lai balvu radītu veidolā, kādu to saņem laureāti. Tīkamāko izskatu balva ieguvusi pēc piektās pārveides reizes.

Artūrs Analts
mākslinieks, balvas autors

Viena diena paiet, kamēr izveido un iespiež tekstus un simbolus. Pēc tam trīs dienas žūst speciālā žāvētavā. Pēc tam tiek slīpēts, tad trīs dienas dedzināts. Tad seko glazēšana un atkal dedzināšana. Pēc tam tiek pārklāts ar zeltu un atkal tiek dedzināts. Tas viss aizņem divas nedēļas, bet pārtaisīju piecas reizes. Tāds “čakars” tomēr, jo sevišķi ar zeltu, kas ir īsts. Runāju ar visiem speciālistiem, kurus varēju atrast. Prasīju, kā pareizi uzklāt zeltu lielā daudzumā, jo uz ķieģeļa ir liels daudzums. Neviens nezināja. Tam visam ir savas nianses. Tiešām sarežģīti!

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu “Trīs Zvaigžņu balva 2020” organizē Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piektdienas vakarā tiks pasniegti apbalvojumi 12 kategorijās – Gada izrāviens sportā, Gada notikums sportā, Gada sporta federācija, Gada sporta komanda, Gada sporta komanda individuālajos sporta veidos, Gada sporta pašvaldība, Gada sportiste, Gada sportists, Gada treneris, Mūža ieguldījums sportā, Paralimpiskais sportists/-e un Sporta pedagogs/-ģe.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm