Aplikācijā “TikTok” izplatās aicinājums miegā aizlīmēt muti, ārsti brīdina par sekām

Aplikācijā “TikTok” ir izplatījušies video, kur cilvēki pirms došanās pie miera aizlīmē sev muti. Raidījums “Bez Tabu” pēta, cik tas ir bīstami.

Apskatot “TikTok” video novērojam, ka cilvēki muti aizlīmē pat ar speciālām uzlīmēm. Iemesli esot dažādi, kāda sieviete video min, ka ar muti ciet labāk izguļoties.

Speciāliste Līva Šperla-Skitņika brīdina, ka šāda nevainīga aktivitātes varot beigties traģiski.

Līva Šperla-Skritņika
otolaringologs, polisomnogrāfijas speciālists

Elpot caur muti nav pareizi, jo mute ir paredzēta citām darbībām. Deguna elpošana, protams, ne visiem cilvēkiem ir pareiza. Zinātniski ir pierādīts, ka pacients pats subjektīvi nevar novērtēt deguna elpošanu. Visticamāk, naktī muti aizlīmē cilvēki, kas krāc un slikti elpo, šādiem cilvēkiem tas ir bīstami.

Pirms ķerties klāt pie līmlentes griešanas, jāpārbauda vai nesirgstat ar miega apnoju, kas ir bīstama slimība. Mūsdienās arvien biežāk tā izplatās, vidēji vecuma posmā no 30 līdz 69 gadiem.

Miega slimību centra vadītājs Artis Svaža norāda, ka miega apnoja slimniekiem naktī apstājas elpošana pat uz vairākām minūtēm. Par šīs slimības nopietnību liecina tas, ka visā Eiropas Savienībā, tajā skaitā Latvijā,

Ir izveidota direktīva, kas cilvēkiem ar vidēji vai smagu miega apnoju neļauj vadīt automašīnu.

Speciāliste Līva gan skaidro, ka ir situācijas, kad var aizlīmēt muti, piemēram, bērniem, lai izveidotu pareizu sakodienu. Tomēr vispirms ir jākonsultējas ar ārstu.

Sociālo tīklu eksperts Artis Ozoliņš iesaka rūpīgi izvērtēt internetā pieejamo informāciju. Viņš ir novērojis, ka sociālajos tīklos izplatās dažādi bīstami “trendi”, piemēram, cilvēki vīlē zobus, lai tie būtu taisni, kā arī ēd veļasmazgājamās kapsulas.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm