tv3.lv

“Atrasties aizliegts” un “atvērts katru dienu!” Deglava ielas atkritumu kalns atkal pārsteidz!

Deglava ielas poligona kalns, tautā saukts par “Ušakova kepku”, pārsteidz arī ziemā. Vārtu vienā pusē uzstādītas brīdinājuma zīmes, kas liecina par to, ka iežogotajā teritorijā nedrīkst staigāt, braukt ar ragaviņām un slēpot. Savukārt otrā vārtu pusē rakstīts, ka kalns atvērts katru dienu no 10.00 līdz 21.00. Kurai zīmei ticēt?

2018. gada 10. martā 12:29

Vēl vasarā uzvirmoja diskusijas par to, ka atrašanās izgāztuves teritorijā esot bīstama dzīvībai. Valsts vides dienests, apsekojot poligonu, secināja, ka teritorijā bez problēmām var iekļūst jebkurš garāmgājējs. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aizrādīja pašvaldībai, ka tās pienākums ir novērst iedzīvotāju piekļuvi rekultivētajai izgāztuvei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Maruta Bukleviča
Valsts vides dienesta pārstāve

Šis te projekts, ko Rīgas dome īstenoja, ir īstenots par Kohēzijas fonda līdzekļiem, un atbilstoši noteikumiem, uz kādiem nauda ir piešķirta, piecus gadus ir jāievēro noteikts režīms.

Pretējā gadījumā piešķirtos līdzekļus pašvaldībai, visticamāk, nāksies apmaksāt finansētājam. Normatīvajos aktos neesot regulējuma par cilvēku pārvietošanos uz kalna laikā, kad zeme ir sasalusi.

Atkušņa laikā Rīgas domes pienākums atkal būs nodrošināt to, lai teritorija nebūtu pieejama iedzīvotājiem.

“Jo citādi var tikt bojāts tas pārklājs, kas ir izveidots. Nelabvēlīgas ietekmes rezultātā var sākties dažādi nevēlami procesi. Var iekļūt virszemes ūdeņi, rasties plaisas.”

Sporta skolas “Arkādija” Sporta un aktīvās atpūtas centru vadītājs Jurģis Grants skaidro, ka teritoriju regulāri apseko Rīgas pašvaldības policija, un vārti tiek atslēgti vienīgi tad, ja temperatūra ir zemāka par -2 grādiem.

Jurģis Grants
Sporta skolas “Arkādija” pārstāvis

Uz vietas vienmēr ir darbinieks, kurš seko līdzi temperatūrai. Savukārt atļauts ziemas priekiem izmantot tikai vienu daļu, jo tai blakus atrodas ieeja, un arī kalna nogāze šajā vietā ir lēzenāka un bērniem drošāka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Novērojams, ka mazie ziemas prieku baudītāji nesmādē blakus esošo sniega kaudzi, un acīmredzot pieprasījums pēc aktīvās atpūtas ir gana liels pat dienas vidū.

Der atgādināt, ka izgāztuves vietā radītais veidojums tikai izskatās pēc kalna, patiesībā tā ir sarežģīta inženiertehniska būve.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm