tv3.lv

Baldonē blakus kafejnīcai vēlas būvēt benzīntanku

2021. gada 22. aprīlī 21:00

Par topošo ieceri satraukusies kafejnīcas īpašniece, kura raidījumam “Bez Tabu” stāsta, ka ieceres autori vēloties likvidēt arī pašreizējo iebrauktuvi pie kafejnīcas.

Uztraukušies ir arī blakus esošā daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji, kuru starpā jau sākušās runas par to, ka arī piebrauktuve pie šīs ēkas tiks likvidēta.

Vietējā uzņēmēja Biruta stāsta, ka kafejnīcas rūpals draud iznīkt, klientu plūsma pamatīgi samazināšoties.

Biruta
Kafejnīcas īpašniece

Mani klienti, kuri brauc uz kafejnīcu, nu brauks pa degvielas uzpildes stacijas teritoriju. Viņi te kaut kur izgriezīsies ārā, lai tiktu uz stāvlaukumu. Tas ir fakts, ka, zinot cilvēku dabu, viņš nebrauks, negrozīsies. Visi klienti brauks pa viņas (degvielas uzpildes stacijas attīstītājas teritoriju), tad vienā brīdī viņa pateiks – ko jūs braucat pa manu teritoriju?

Kafejnīcas darbinieki jau sākuši uztraukties par savām darba vietām. Samazinoties klientu skaitam, samazināsies arī vajadzība pēc tik daudziem darbiniekiem. Biruta ir darba devēja vienpadsmit iedzīvotājiem.

Anita
strādā kafejnīcā

Mūs daudzus ietekmēs. Lielākā daļa te strādā 18-19 gadus, paliksim bez darba. Ja aiztaisīs ceļu ciet, ko mēs darīsim? Paliksim bez darba.

Blakus mājā dzīvojošais pensionārs Nikolajs norāda, ka visi ēkas iedzīvotāji ir pensionāri. Apkure tiek nodrošināta ar malku vai briketēm, ēkas iedzīvotāji uztraukušies, ka nu līdz viņu pagalmam nebūs iespējams atvest kurināmo. ”Kā lielā mašīna ar malku te iebrauks?” retoriski vaicā Nikolajs.

Pašvaldībā gan norāda, ka viss vēl nav izlemts, līdz maija vidum notiek ieceres sabiedriskā apspriešana. Pēc tam par ieceri balsos arī deputāti. Aptuveni 300 metru attālumā jau ir viens benzīntanks, tomēr vietvara nevarot liegt vēl vienas uzpildes stacijas būvniecību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Projekta attīstītāja SIA ”Ziko” pārstāve Sintija Kapteine gan norāda, ka ne viss ir tik melns, kā tas tiek mālēts. Plānos redzams, ka kafejnīcas apmeklētājiem nebūs jābrauc cauri uzpildes stacijas teritorijai. Iebrauktuve vedīs starp kafejnīcu un uzpildes staciju, no tās būšot ērti iebraukt arī kafejnīcas teritorijā. Ja iecere tiks atbalstīta, ceļš būs pieejams ikvienam autovadītājam un nākotnē to iespējams pat nodot pašvaldības bilancē. Arī pie daudzdzīvokļu mājas iebrauktuve tiks saglabāta, tiesa šajā vietā paredzēts liegt kreiso pagriezienu.

Sintija Kapteine
SIA ”Ziko” pārstāve

Visas šīs lietas, kas attiecas uz ceļu daļu, nosaka “Latvijas Valsts ceļi”. Mums pašiem tur praktiski nebija balsstiesību. Lai nepalielinātu pieslēgumu skaitu šosejai, viņi liek kaimiņiem dalīt iebrauktuves. Lai neapgrūtināt kaimiņienes teritoriju, mēs praktiski 10 metrus esam atdevuši pašvaldības nākotnes ceļam.

Vietvarā sola ņemt vērā iedzīvotāju viedokli un attiecīgi arī balsot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm