tv3.lv

"Бери блок!" Daugavpilī plaukst un zeļ kontrabandistu rūpals

2020. gada 25. martā 19:12

Daugavpils tirgus teritorijā dienas laikā bezbailīgi uzdarbojas cigarešu tirgotāji, kuri pārdod cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām. “Bez Tabu” novērojums liecina, ka viņu bizness plaukst un zeļ. Darboņi nespēj apmierināt visu pieprasījumu, un pēc baltkrievu cigaretēm veidojas pat rinda.

“Bez Tabu” klātbūtnē rosās trīs dāmas, pie kurām ik pēc dažām minūtēm pienāk klienti. Savstarpējā sadarbība ir pavisam vienkārša – dāmas saņem naudu, bet klienti – cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Klienti ir labi instruēti un jau iepriekš sagatavo maisiņus, kuros preci ielikt. Liela pircēju daļa neniekojas ar dažām paciņām, bet uzreiz iegādājas 10 paciņu iepakojumus. Viena “Премьер” cigarešu paciņa maksā divus eiro, kas ir aptuveni par 1,50 eiro mazāk nekā lētākā cigarešu paciņa Latvijas veikalos.

Pieprasījums ir tik liels, ka divas no pārdevējām regulāri dodas pēc jauniem krājumiem. Kamēr tiek gaidīts “pievedums”, tirgū veidojas pat četru, piecu cilvēku rinda.

Arī raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas komandai nākas nedaudz uzgaidīt, kamēr tiek atnesti vēl vairāki cigarešu bloki. “Bez Tabu” veic kontrolpirkumu un iegādājas vienu cigarešu paciņu, lai uzreiz pēc tam pārdevējai atklātu sevi un savus nodomus. Saprotot, ka tiek filmēta, viena no tirgotājām kļūst agresīva un ar somu mēģina iesist žurnālistam.

Žurnālists:Ko Jūs darāt?

Tirgotāja: Ko Tu dari? Nāc šurp, nāc man līdzi.

Žurnālists: Ejam, ejam, ejam.

Tirgotāja: Ejam, ejam. Iesim.

Žurnālists: Es eju ar Jums!

Tirgotāja: Ejam! Nāciet man līdzi.

Žurnālists: Ejam, ejam.

Tirgotāja: Nāc šurp. Ejam.

Žurnālists: Piezvanīsim policijai?

Tirgotāja: Labi. Tūlīt atnāks. Es jau piezvanīju.

Kamēr tiek gaidīti it kā izsauktie likumsargi, dodamies pie tirgus teritorijas administrācijas. Jaunieceltais “Ditton nams” valdes priekšsēdētājs Māris Kursītis stāsta, ka apsargiem dots uzdevums pievērst uzmanību šādiem darboņiem un par redzēto ziņot policijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Māris Kursītis
“Ditton nams” valdes priekšsēdētājs

Tā ir atvērta telpa, var ienākt jebkurš cilvēks. No jebkuras ieejas viņi var ienākt iekšā. Ja apsargs to redz un mēs to piefiksējam, uzreiz viņus nododam policijas rokās. Tā visa prece tika iekšā valstī. Tā ir robežsargu problēma, valsts mēroga problēma. Mēs esam gala vieta, no savas puses varam tikai informēt, ka tas notiek, jāskatās ķēde tālāk, kā tas ticis valstī.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte raidījumam norāda, ka šādi tirgoņi regulāri tiek sodīti. Sodi tiek piemēroti, taču tie netiek apmaksāti.

Lāsma Kursīte
Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve

Šogad jau sarakstīti 84 pārkāpumu protokoli. Šīs personas sodus nenomaksā. Mēs cenšamies regulāri sekot līdzi situācijai un pārbaudīt Centrāltirgu, šīs personas sodīt. Tirgus ir privāta teritorija, policija nevar veikt 24 stundu kontroli šajā teritorijā, jo ir arī citas teritorijas, kas jāapseko, kā arī ir citi darbi. Vienīgais, ko varam darīt, ir regulāri veikt pārbaudes un personas sodīt.

“Bez Tabu” par lielu pārsteigumu, iztramdītās tirgotājas atgriežas pie “Bez Tabu” komandas, lai atvainotos par notikušo incidentu, kad žurnālistam tika sists ar somu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm