Bērnudārzos samazinās ēdienu porcijas? Mammas uztrauktas par bērniem badā

“Bez Tabu” redakcija saņēmusi vairākas sašutuma pilnas vēstules no bērnudārzu audzēkņu vecākiem, kuri norāda uz porciju samazinājumu pirmsskolas izglītības iestādēs.

2018. gada 18. septembrī 9:10

Vecāki norāda, ka bērni, pārnākot mājās no bērnudārza, uzreiz prasa ēst. Vecāki norāda, ka šādā veidā notiekot cīņa ar bērnu aptaukošanos. Porciju samazinājumu it kā paredzot nupat pieņemtie Ministru kabineta noteikumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Porcijas samazina no apmēram 1300 uz 1015 kilokalorijām. Tas nozīmē, ka bērns saņems pusglāzi zupas. Pamatojums ir Ministru kabineta noteikumu grozījumi par uzturu, jo bērni aptaukojoties. Tas nav atbalstāms un pieļaujams, ka bērniem dārziņā jāsēž neēdušiem. Turklāt veicina to, ka, atnākot mājās, pirms nakts miega pārēdas.

Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta pārstāve Lāsma Piķele akcentē, ka izmaiņas pieņemtas, konsultējoties ar Pasaules Veselības organizāciju, kā arī tika ņemti vērā Ziemeļvalstu uztura ieteikumi. “Lielākās izmaiņas ir tieši mazākām vecuma grupām, kur bērni ir ar mazāku ķermeņa svaru, mazāku augumu. Tas, vai tie būs porciju samazinājumi, jāskatās katrā konkrētā gadījumā,” stāsta ministrijas pārstāve Piķele.

Raidījuma uzrunātā uztura speciāliste Lizete Puga norāda, ka kaloriju skaits ir pietiekami liels visām vecuma grupām. Tas, ka bērns, pārnākot no bērnudārza mājās, vēlas vakariņas, esot tikai normāli un pareizi.

Lizete Puga
Uztura speciāliste

“Ēdinātāji arī paši sūdzējās, ka nespēj izpildīt ogļhidrātu normas, tādēļ ēdienam pievienoja miltu mērces, izmantoja maizi, tāpat arī cukuru. Tagad to visu samazinās. Būs vairāk dārzeņu.”

“Bez Tabu” sastaptie vecāki līdz šim vēl nav saņēmuši sūdzības no bērniem par ēdināšanas pasliktināšanos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm