tv3.lv

“Bez Tabu” skaidro: kurš vainīgs, ka maijs tik auksts?

19. maijā 22:14

Pagājušajā gadā šajos datumos jau sauļojāmies pie jūras vai kādā ezera krastā, šodien – ģērbjam mugurā siltāku jaku un meklējam aizvēju. “Bez Tabu” komanda devās Rīgas ielās skaidrot, kurš pie laikapstākļiem vainīgs.

“Bez Tabu” satiktie iedzīvotāji visi kā viens atzīst – ir auksti. Daži pārdzīvo par to, ka mugurā vēl aizvien jāvelk ziemas apģērbs, daži – atzīst, ka pie aukstuma jau pieraduši, bet kāds puisis Filips atklāj, ka mājās pat ieslēdzis apkuri.

Satiktie strādnieki parkā min, ka pie aukstā maija vainojama daba un varbūt arī valdība. Kāds kungs par vainīgu uzskata Krieviju, bet vēl vairāki – klimata pārmaiņas un cilvēkus.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāvis atklāj, ka šis būs jau trešais maijs pēc kārtas, kas būs vēsāks par normu. Vēsāks bijis arī aprīlis. LVĢMC pārstāvji arī atrod vainīgo – ciklons! Tā virziens ir pretēji vēja virzienam, tāpēc aukstais gaiss nonāk austrumos.

LU Ģeogrāfijas katedras vadītājs kā iemeslu aukstajiem laikapstākļiem min arī Grenlandes ledāju kušanu, kas dzesē okeāna daļu.

Kaut arī meteorologi atzīst, ka spriest par to, kādi laikapstākļi gaidāmi pēc nedēļas, mēneša vai gada, nav iespējams, folkloras pārstāvji uzskata citādi.

Andris Kapusts
folklorists

“Mēs varam uzzināt ne tikai, kādi būs laikapstākļi, bet mēs varam uzzināt, kāda būs raža, kad mēs precēsimies un kāda būs nākamā sieva vai vīrs.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Andris Kapusts arī atklāj, kā pēc tautas metodēm noteikt, kādi laikapstākļi gaidāmi. Vairāk – skatieties sižetā!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm