“Bijuši divi gadījumi, kad deputāti nonesti no Saeimas tribīnes.” Saeimas kārtības rullim – 100 gadi

Šī gada 16.martā Saeimas deputāti ne tikai pildīja savu pienākumu apmeklēt Saeimas sēdi, bet arī bija aicināti apmeklēt kārtības ruļļa simtgadei veltītu izstādi turpat, Saeimas ēkā. “Bez Tabu” dodas skaidrot, vai deputāti vispār zina, kas tas kārtības rullis tāds ir.

Ar skaidrojumu par kārtības rulli nevienam problēmu nav. Tomēr, laikam ejot, kārtības rullī ierakstītais mainījies, tāpēc skaidrojam, vai deputāti zina, cik ilgi deputātam atļauts runāt no tribīnes. Gandrīz visi uz jautājumu atbild pareizi un zina, ka no tribīnes ļauts runāt 15 minūtes. Tomēr Saeimas bibliotēkas pārstāvis zina stāstīt, ka agrāk tā bijusi stunda un bijuši pat gadījumi, kad deputāts no tribīnes tiek nonests, jo laikus nepārstāj runu.

Vērīgākie deputāti atminas- mainījies ne tikai pats kārtības rullis, bet arī dažas praktiskas lietas Saeimā. Piemēram, vēl pirms dažiem gadiem Saeimā bijis pieejams bārs un alkoholiskie dzērieni, šodien bez alkohola jāiztiek. Un arī smēķētava drīz vairs nebūs pieejama.

Un kaut arī šķiet, ka arī šobrīd Saeimas sēdes nav ātra padarīšana, nerunājot pat par budžeta pieņemšanu, agrāk arī balsošana notikusi pavisam citādi – nevis elektroniski, bet gan ceļoties kājās un izejot pa durvīm.

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm