Brāļi Rihards un Oskars Leperi atklāj, ka jau kopš piecu gadu vecuma strādājuši kā Ziemassvētku rūķi

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

0 Komentāru
Brāļi Rihards un Oskars Leperi atklāj, ka jau kopš piecu gadu vecuma strādājuši kā Ziemassvētku rūķi

Starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu “Bez Tabu” dodas ciemos pie brāļiem Oskara un Riharda Leperiem, kuri met paši sev izaicinājumu, mēģinot paveikt neiespējamo. Abi uzskata, ka salikt kopā piparkūku mājiņu tā, lai tā nesagāztos, ir neiespējamā misija. Tomēr abi mēģina to paveikt. 

Rihards priecājas satikt brāli svētku skrējienā, uzņemot ciemos savas mājas virtuvē. Rihards jau sarūpējis sagataves piparkūku namiņam un uzjaucis arī saistvielu, ar ko sastiprinās kopā pamatus, sienas un jumtu. Bet visa sākums ir pamats, uzsver Oskars: “Tā kā Rihards pēc izglītības ir celtnieks ar šefpavāra iemaņām, tad mēs nolēmām otrajos Ziemassvētkos pagatavot vienu jaunbūvi – piparkūku namiņu.”

Rihards brāli papildina: “Patiesībā bija tā, ka es ieteicu veidot mīdiju salātus, bet Oskars ātri šo domu noraidīja un teica: “Varbūt pagatavojam piparkūku mājiņu?” Ņemot vērā, ka es nekad to neesmu darījis, piekritu.”

Oskars brāli mierinājis, sakot, ka viņš gan divas reizes ir gatavojis piparkūku mājiņu, bet abas reizes tas nesanāca, tāpēc šī, iespējams, būs trešā laimīgā. Galu galā, Ziemassvētki ir cerību un brīnumu laiks, kad izdosies paveikt neiespējamo. Brāļi, rosoties plecu pie pleca, atminas, ka bērnībā svētki viņiem asociējās ar to, ka tas ir darba laiks, kad abi iepriecina citus bērnus.

Rihards

“Mēs bijām rūķu brigādē un vadījām Ziemassvētku eglītes citiem bērniem.”

Oskars atceras, ka par rūķi sācis strādāt jau piecu gadu vecumā: “Un tad vienā brīdī par to sāka maksāt… konfektēs!”

Abi ir no Talsiem, un, kad Ziemassvētkos sabrauc visa ģimene kopā, galdi lūzt no bagātības. Tagad gan abi ķeras klāt piparkūku mājiņai un sākas celtniecības darbi, kas gan nevedas pārāk raiti. Mājiņa vairākkārt salikta sabrūk, tomēr, ņemot palīgā izdomu un humoru, mājiņa, balstīta ar zobu bakstāmo sastatnēm, top gatava. Pāri abi brāļi pārkaisa cukuru, kas rada svētku sajūtu.

Starp citu, tiem, kuri brīnās, kāpēc abi brāļi tērpušies Ziemassvētku džemperos, tad tā, izrādās, ir Oskara aizraušanās. Viņš pats ģērbjas svētku džemperos un dāvina tos arī brālim.

Foto

0 Komentāru