tv3.lv

Brantu pagastā top kas tāds, kas Latvijā vēl nav redzēts – pirmais sulu koku parks!

Smiltenes novada Brantu pagastā tapis pasaulē pirmais sulu koku parks, kurā iestādīti dažādu koku šķirņu stādi, lai pēc vairākiem gadiem no tiem varētu iegūt sulas.

2019. gada 27. martā 19:31

Ideja par sulu koku parku radusies Ervinam Labanovskim, kurš aizraušanos ar sulu tecināšanu aizsācis pirms pieciem gadiem, kad radies dzirkstošo dzērienu un koku sulu sīrupu uzņēmums “BIRZĪ”. Ideja par sulu koku parku radusies pērn. Šobrīd teritorija vairāk kalpo par apskates objektu tūristiem, jo jāpaiet vismaz 15 gadiem, lai tajos varētu urbt un tecināt sulas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Liela daļa stādu atceļojuši no Kanādas, kuri ar Smiltenes pašvaldības atbalstu jau ir sastādīti. Šobrīd parkā iestādītas Kanādas kļavas, dažāda veida bērzi un valrieksti. Taču ir plānots parku attīstīt.

Īpašs pārsteigums Latvijai ir fakts, ka sulu koku parkā audzē valriekstus. Dažos ASV štatos sulu no valriekstiem iegūst daudz, taču Latvijā tas ir jaunums. Ervins Amerikā pieprasīto dzērienu ir nobaudījis.

Ervins Labanovskis
sulu koku parka izveidotājs

Tā nav līdzīga nedz kļavu, nedz bērzu sulai. Viņa ir salduma ziņā kā kļava, bet klāt ir cidonijas un citrona garša. Tā ir ļoti garšīga un interesanta sula.

Ervins Labanovskis sulu koku parku sauc par eksperimentu. Kad būšot pārliecināts, ka sals Latvijai ir aiz muguras, sekošot lielais patiesības mirklis, kad skatīšoties, vai stādiem parādījušās lapas.

Tuvākais Ervina plāns ir papildināt sulu koku parku maijā, stādot 50 sudrabkļavas.

 

 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm